شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1399/02/31 شناسه خبر: 1611243
استاندار کرمانشاه:

بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد با تایید علوم پزشکی بلامانع است/ امتحانات پایان سال با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می‌شود

بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد با تایید علوم پزشکی بلامانع است/ امتحانات پایان سال با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می‌شود
هوشنگ بازوند گفت: بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد و زبان با تأیید دانشگاه علوم پزشکی بلامانع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصادنیوز, امروز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، مشروح خبرها به شرح ذیل است:

امتحانات پایان سال با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می‌شود

مجید یزدان‌پناه امروز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از ۲۷ اردیبهشت با پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش و دستور رئیس جمهور در سراسر کشور، معلم‌ها، مدیر و عوامل اجرایی مدارس استان در مدارس حضور داشته، اما برای حضور دانش آموزان هیچ گونه اجباری نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: کلاس‌های تشکیل شده اجباری نیست و دانش آموزان برای رفع اشکال می‌توانند در کلاس‌ها حضور پیدا کنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: چنانچه مدرسه‌ای اعلام کرد که شرکت دانش آموزان در کلاس‌ها اجباری است، خلاف است و حتماً تذکرات لازم به آنها داده خواهد شد.

یزدان پناه گفت: امتحانات دانش آموزان پایه اول تا ششم ابتدایی، پایه ۷ و ۸ سه ساله اول دبیرستان و ۱۰ و ۱۱ سه ساله دوم دبیرستان بدون برگزاری آزمون و بر اساس حضور آنها در کلاس درس از مهر ماه تا پایان بهمن و نیز بر اساس حضور آنها در شبکه اجتماعی دانش‌آموزان شاد مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ میلیون نفر در سراسر کشور در شبکه شاد عضو هستند، اظهار داشت: از زمان بازگشایی مدارس تا کنون در مجموع تا کنون کمتر از ۱۰ درصد از دانش آموزان در مدارس حضور پیدا کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تاریخ برگزاری امتحانات نهایی کلاس دوازدهمی‌ها را از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیر ماه اعلام کرد و گفت: بر این اساس دانش آموزان می‌توانند برای رفع اشکال به مدارس مراجعه کنند.

این مسئول از گسترده کردن حوزه‌های امتحانی خبر داد و افزود: امتحانات پایان سال با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می‌شود و همچنین امتحانات پایه نهم به صورت حضوری و منطقه‌ای برگزار می‌شود که از هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به برگزاری حضوری امتحانات برخی پایه‌های تحصیلی حوزه‌های امتحانی باید قبل و بعد از آزمون ضد عفونی شوند.

یزدان پناه خاطر نشان کرد: امتحانات خرداد ماه با سال‌های گذشته هیچ تفاوتی ندارد فقط امسال ۸۰ درصد سوالات یعنی ۱۶ سوال از محتواهایی است که تا پایان بهمن ماه تدریس شده است و ۲۰ درصد دیگر سوال‌هایی است که دانش آموزان از بین ۸ سوال به طور اختیاری به ۴ سوال پاسخ می‌دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: سه هفته پس از آخرین امتحان پایه دوازدهم کنکور سراسری سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

وی به دنبال درخواست استاندار کرمانشاه مبنی بر در نظر گرفتن تخفیف شهریه مراکز آموزشی و آموزشگاه‌ها برای فرزندان دانش آموز کادر درمانی استان، گفت: برای دانش آموزانی که فرزند کادر پرتلاش درمانی هستند در تمام آموزشگاه‌های علمی و آموزشگاه‌های زبان ۵۰ درصد و برای مدارس غیر دولتی ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به مدرسه ابتدایی وابسته به علوم‌پزشکی ۲ کلاس اضافه خواهد شد که فرزندان کادر درمان بتوانند از آن استفاده کنند.

 

بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد با تایید علوم پزشکی بلامانع است

هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، ضمن تقدیر از تمامی معلمین که در این ایام دست از کار نکشیدند و در فضای مجازی و حقیقی به دنبال تدریس دانش آموزان بودند، اظهار داشت: انتظار داریم همانطور که در بحث آموزش به خوبی تلاش می‌کنند در اغنا سازی و روشنگری در خصوص بیماری کرونا نیز وارد عرصه شوند.

استاندار کرمانشاه در خصوص پرداخت تسهیلات با سود کمتر از ۱۲ درصد به آموزشگاه‌های علمی آزاد و همچنین آموزشگاه‌های زبان گفت: امکان پرداخت تسهیلات با سود کمتر از ۱۲ درصد برای ما مهیا نیست.

وی خاطر نشان کرد: وام‌های قرض الحسنه فقط در قالب وام‌های یک میلیون تومانی دولت بوده و چیزی غیر از آن نداریم و شرایط پرداخت وام قرض‌الحسنه برای این مراکز وجود ندارد، اما می‌توانیم خسارت ناشی از کرونا که به این مراکز وارد شده است را تا حدودی جبران کنیم.

مدیر ارشد استان همچنین در خصوص بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد و زبان اظهار داشت: بازگشایی این آموزشگاه‌ها منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تأیید دانشگاه علوم پزشکی بلامانع است اما در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت مسائل بهداشتی تعطیل و تسهیلات نیز به آنها پرداخت نخواهد شد.

وی بار دیگر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: ویروس کرونا بسیار خطرناک و ناشناخته است و نباید به سادگی از کنار آن عبور کنیم در حال حاضر شرایط سختی در استان وجود دارد و تعداد افراد مبتلا رو به افزایش است که این افزایش اگر در راستای بیماریابی باشد جای نگرانی ندارد.

بازوند بیان داشت: روزانه ۵۰۰ تست تشخیص کرونا در مراکز بهداشتی انجام می‌شود و برای تسریع در این روند دو دستگاه دیگر خریداری شده است که روزانه تعداد این تست‌ها را به ۱۰۰۰ مورد برسانیم.

استاندار کرمانشاه افزود: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت نگیرد خطر جدی استان را تهدید خواهد کرد و هزینه سنگینی به استان وارد می‌شود که تأثیرات منفی در پی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611243
ارسال نظر
نظرات