شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/02/31 شناسه خبر: 1611287
فرمانده سپاه نینوا گلستان در نشست خبری سوم خرداد:

فتح خرمشهر بازیابی فرهنگ مقاومت بود/ 140 واحد مسکونی سیل‌زدگان گلستانی‌افتتاح می شود

فتح خرمشهر بازیابی فرهنگ مقاومت بود/ 140 واحد مسکونی سیل‌زدگان گلستانی‌افتتاح می شود
سردار علی ملک شاهکویی بابیان اینکه فتح خرمشهر ،بازیابی فرهنگ مقاومت بود، برنامه‌های گرامیداشت سی‌و هشتمین سالروز آزادسازی خرمشهر را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گلستان ما؛ سردار علی ملک شاهکویی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهارکرد: یکی از بزرگ ترین و باعظمت ترین عملیات های سرنوشت ساز که در دفاع مقدس از ان به بزرگی یاد می کنند بیت المقدس است که از 10 اردیبهشت آغازو در سوم  خرداد منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

وی به نتایج و دستاوردهای عملیات بیت المقدس اشاره کرد و افزود: شهرهای خرمشهر، هویزه پادگان حمیدیه به وسعت 5400کیلومتر ازاد شد ، 19700نفراز سربازان بعثی به اسارات درامدند، 16 هزار نفر کشته و زخمی شدند غنایمی به اندازه نیازمندی های ما تامین شد، 20 فروند هواپیما از بین رفت ، 418 تانک و.. انچه بعد از آزادسازی در سراسر کشور بوجود آمد شادی و پایکوبی بود که رژیم بعث را در هم شکست.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه خرمشهر تبدیل به فرهنگ و نماد قدرت ملی شده است، تصریح کرد: فتح خرمشهر فتح یک خاک  نبود بلکه بازیابی فرهنگ مقاومت بود.

ملک شاهکویی ادامه داد: هرجایی که انقلاب و تفکر ایده ها تهدید شد و برای نجات آن رفتیم خرمشهر خواهد بود و امروز بزنگاه‌های تاریخی 9دی و فتنه‌ها، عراق و سوریه است.

وی تاکید کرد: امروز اگر دانشگاه ها انقلابی شدند و نیروهای انقلابی بودند خرمشهرها فتح خواهدشد.

ملک شاهکویی ازتشکیل ستاد گرامیداشت سوم خرداد در سپاه استان خبردادو تصریح کرد: بیش از 200 برنامه از سوی ستاد برنامه ریزی شد و از این تعداد 25 برنامه شاخص شهرستانی و 5 مورد شاخص استانی خواهد بود.

برنامه های شاخص سپاه نینوا

وی مهمترین برنامه شاخص را افتتاح  140 واحد مسکونی در مناطق سیل زده در یکی از روستای اق‌قلا ، رونمایی از بزرگراه شهید سلیمانی، رزمایش کمک مومنانه فضاسازی تابلوهای تبلیعاتی استان نام برد.

وی بیان کرد: ساخت خانه محروم در گرگان،عطرافشانی گلزار شهدا ،دیدار با خانواده شهدا، دیدار رزمندگان دفاع مقدس رزه خودرویی و موتوری تولید تیزر و موشن گرافیک برگزاری مسابقات کتابخوانی در فضای مجازی، سخنرانی در فضای مجازی و.. با رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر برنامه های سپاه نینوا است.

فعالیت قرارگاه پدافند زیستی در ایام کرونا

ملک شاهکویی به فعالیت قرارگاه پدافندزیستی در ایام کرونا اشاره کرد و توضیح داد: ضدعفونی کردن مساجد اماکن مذهبی و اماکن عمومی، توزیع اقلام بهداشتی،  805 هزار و600 ماسک ،  210هزار لیترمواد ضدعفونی  از جمله این فعالیت ها بود.

وی اضافه کرد: حدود 10 هزار گروه جهادی شامل 57 هزار و 250 نفر ، 600کارگاه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در ایام شیوع کرونا به خدمت رسانی به جهادگران سلامت و مردم  استان پرداختند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان بیان کرد: ایجاد نقاهتگاه 200تخت خوابی با 50 تخت بیمارستان صحرایی سیار 128کادردرمانی توسط نیروی زمینی سپاه شمال کشور انجام شد که خوشبختانه پایان ماموریت آن توسط  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان داده شد.

توزیع 47هزار بسته غذا و گوشت گرم در بین آسیب دیدگان ناشی از کرونا

وی در ادامه به فعالیت کمک های مومنانه سپاه و بسیج هم اشاره کرد و گفت:  از ابتدای  فعالیت تاکنون 117هزار بسته توزیع شده  و مرحله سوم آن در چهارشنبه 7 خردادماه  آغاز می شود که این برنامه تا  ابلاغ وضعیت سفید در استان ادامه خواهد داشت.

به گفته ملک شاهکویی ، 47هزار بسته غذا و گوشت گرم در بین آسیب دیدگان ناشی از کرونا  توزیع شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1611287
ارسال نظر
نظرات