شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611393
چند تن از ائمه جمعه استان کرمان تأکید کردند؛

دولت ها باید رژیم صهیونیستی را تحریم کنند/ بستر مناسبی علیه ماهیت اسرائیل در فضای مجازی ایجاد شده است

دولت ها باید رژیم صهیونیستی را تحریم کنند/ بستر مناسبی علیه ماهیت اسرائیل در فضای مجازی ایجاد شده است
چند تن از ائمه جمعه استان کرمان ضمن ابراز انزاجار از اقدامات رژیم جعلی اسرائیل نسبت به ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین تأکید دارند که دولت ها و حکومت ها باید رژیم صهیونیستی را تحریم کنند و هم اکنون فضای خوبی در جهت افشاگری این رژیم غاصب و حمایت از مردم مظلوم فلسطین ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ مسأله فلسطین و حضور رژیم اشغالگر قدس از جمله مهمترین مسائل مطرح در سطح جهان به شمار می آید و 72 سال است که رژیم صهیونیستی مشکلات بسیاری برای جهان اسلام و به ویژه مردم فلسطین ایجاد کرده اما حمایت و پشتیبانی کشورهای غربی درباره این موضوع مانع اساسی برای بیرون کردن رژیم اسرائیل از فلسطین بوده است.

حضرت امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب در سال 1358 آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند؛ ایشان در پیام عنوان کردند " من طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد نمودم که این روز‌ها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می‌کند".

"من از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی می‌خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم".

روز جهانی قدس؛ یادگار ارزشمند امام راحل

حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه روز جهانی قدس یکی از یادگارهای ارزشمند حضرت امام خمینی(ره) است، گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

امام جمعه شهرستان جیرفت بیان کرد: امسال به دلیل شرایط خاص حاکم بر کشور شاهد حضور میدانی مردم در نقاط مختلف کشور نخواهیم بود؛ اما در قلوب مردم نفرت نسبت به رژیم صهیونیستی وجود دارد و ذره ای از این نفرت کم نشده است.

وی ادامه داد: اگر چه امسال توفیق برگزاری راهپیمایی و تجمعات را نداریم؛ اما توفیق بی سابقه ای نصیبمان شده است و آن مهم این است که مقام معظم رهبری سخنران روز جهانی قدس هستند؛ اگر چه صدای آحاد مردم ممکن است بلند نشود اما صدای امام امت به نمایندگی از مردم بلند خواهد بود و فرمایشاتی را در خصوص رژیم غاصب صهیونیستی و ملت مظلوم فلسطین بیان خواهند کرد.

شرط اسلام و مسلمانی دفاع ازمظلوم و ایستادن در برابر ظالم است

حجت الاسلام والمسلمین اصغر عسکری در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان  روز جهانی قدس توسط امام خمینی(ره) گفت: این روز، روز فریاد علیه اشغالگران و روز به پا خواستن ملت مسلمان دنیا و جهان اسلام جهت مقابله با ظلمی است که سالیان متمادی رژیم غاصب اسرائیل بر سر مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین تحمیل کرده است.

امام جمعه شهرستان رفسنجان با بیان اینکه دفاع از مظلوم و دشمنی با ستمگر از سفارشات موکد اسلام است، تصریح کرد: امام علی علیه السلام توصیه کرده اند که " کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا؛ دشمن ستمگر و یار ستمدیده باشید " که فرمایش امیر المومنین می تواند منشأ مبارزه ما باشد.

وی با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم(ص) که فرمودند" هر کس ندای استغاثه‌ مسلمی را بشنود و پاسخ نگوید، مسلمان نیست" ، ابراز کرد: شرط اسلام و مسلمانی دفاع ازمظلوم و ایستادن در برابر ظالم است.

دولت ها و حکومت ها باید رژیم صهیونیستی را تحریم کنند

حجت الاسلام و المسلمین عسکری ادامه داد: همه می دانیم رژیم اسرائیل 72 سال است که مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین را از منازل و سرزمین خود آواره کرده اند و ما مسلمانان به حکم وظیفه دینی نباید در مقابل این ظلم آشکار بی تفاوت باشیم

امام جمعه شهرستان رفسنجان با تأکید براینکه دولت ها و حکومت ها باید رژیم صهیونیستی را تحریم کنند، اظهار کرد: وظیفه ملت ما نیز این است که اعلام برائت از اسرائیل و اعتراض به ظلم و ستمی که نسبت به مردم مظلوم فلسطین شده است، داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و به منظور حفظ مسائل بهداشتی و سلامت مردم این راهپیمایی مانند سال های قبل برگزار نمی شود اما اعلان انزجار، تنفر و بیزاری از این عمل غاصبانه نباید به فراموشی سپرده شود و به هر شکل ممکن باید این مسئله به عالم اعلام شود که ما درمقابل ظلم و استبداد رژیم صهیونیستی آرام و ساکت نیستیم.

نام فلسطین در جهان اسلام زنده است

حجت الاسلام و المسلمین قاسم دانشی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه دغدغه بزرگان و اولیا الهی در روزهای پایانی ماه رمضان این بود که خدایی ناکرده ماه رمضان سپری شود و ما آمرزیده نشویم و این مسئله درس بزرگی است، گفت: امیدواریم که ما بندگان جزو مرحومین باشیم نه محرومین.

امام جمعه شهرستان بم با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با نامگذاری روز جهانی قدس تدابیر حکیمانه ای اندیشیدند، ادامه داد: در آن سال هایی که روز قدس نبود و ملت فلسطین به فراموشی می رفت؛ بنا به خیانتی که برخی از حکام عرب و مسلمان نما در صلح با اسرائیل داشتند؛ امام راحل مسئله فلسطین را احیا کردند.

وی ابراز کرد: پس از ارتحال امام خمینی (ره) مشاهده می کنیم که مقام معظم رهبری نیز با همان اهتمام این مسئله را دنبال می کردند و به حمدالهی در جهان اسلام نام و ملت فلسطین زنده است.

جهان اسلام ماهیت اشغالگرانه رژیم صهیونیستی را قبول ندارد

حجت الاسلام و المسلمین دانشی افزود: در برهه ای از زمان رژیم صهیونیستی شعار نیل تا فرات را سر می داد و مدعی بود که نقشه های بسیاری برای جهان اسلام کشیده است و امروز نیز مشاهده می کنیم که اسرائیل به دنبال حفظ موجودیت و امنیت خود است و در این راستا دور خود حصار می کشد.

امام جمعه شهرستان بم بیان کرد: جهان اسلام، ملت های آزاده و حتی برخی از یهودیان انسان های آزاده فراوانی هستند که اعمال خشونت بار رژیم صهیونیستی و ماهیت اشغالگرانه این رژیم را قبول ندارند و از ملت مظلوم فلسطین دفاع می کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت مسائل بهداشتی و حفظ جان مردم راهپیمایی در سراسر کشور برگزار نمی شود، عنوان کرد: قانون طلبگی می گوید کاری که نمی شود انجام داد و موانع و مشکلاتی بر سر راه آن وجود دارد آن را نباید به طور کلی کنار گذاشت بلکه باید حتی الامکان تا حدودی که می شود آن را انجام دهیم.

فضای مناسبی به منظور افشای رژیم اسرائیل در فضای مجازی ایجاد شده است

حجت الاسلام و المسلمین دانشی تصریح کرد: شاهد هستیم که کاربران فضای مجازی ابراز نفرت خود از تشکیل رژیم صهیونیستی نشان داده اند که فضای خوب و شایسته ای در جهت افشاگری این رژیم غاصب و حمایت از مردم مظلوم فلسطین ایجاد شده است.

امام جمعه شهرستان بم  با بیان اینکه ما نیز به عنوان یک مسلمان وظیفه خود می دانیم که آنچه در این این زمینه از ما ساخته است انجام دهیم، گفت: مساجد، ادارات، شهرداری ها و دیگر نهادها باید فضای ضد صهیونیستی و حمایت از ملت فلسطین را باید ایجاد کنند.

وی با تأکید بر اینکه استفاده از فضای مجازی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بسیار ارزشمند است، ابراز کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری فضای مجازی ضمن اینکه تهدید است فرصت ارزشمندی است که باید از آن استفاده کنیم که در این راستا می توانیم بازنشر و تولید مطالب در جهت تجلیل و گرامیداشت روز جهانی قدس داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611393
ارسال نظر
نظرات