شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611406
کارشناس مسائل منطقه:

روز قدس رنگ بوی جهانی به خود گرفته است/ حمایت از نهضت‌های اصیل اسلامی امنیت ملی را تضمین می کند

روز قدس رنگ بوی جهانی به خود گرفته است/ حمایت از نهضت‌های اصیل اسلامی امنیت ملی را تضمین می کند
صدرالحسینی کارشناس مسائل منطقه، با اشاره به اقدام ماندگار امام خمینی(ره) در خصوص جهانی سازی موضوع مقابله با نظام سلطه و رژیم صهیونیستی در فلسطین، گفت: همین مسئله سبب ماندگار شدن نهضت آزادی بخشی محور فلسطین و زنده ماندن آرمان‌های آن کشور در طول ۴۱ سال گذشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سید رضا صدرالحسینی از کارشناسان مسائل منطقه در گفتگو با دیارآفتاب؛ با بیان این مطلب که خداوند در وجود همه انسان‌ها با هر بینش و نگرشی، عنصر مقاومت را قرار داده است، گفت: این مقاومت از دوران زندگی انسان‌ها در رحم مادر آغاز می‌شود تا طفل بتواند در برابر میکروب‌ها و محیط خارج مقاومت کند. افرادی که از عنصر مقاومت که در درون و فطرت انسان‌ها نهادینه شده، استفاده نکنند، در طول تاریخ به عنوان مظلوم شناخته می شوند.

صدرالحسینی اظهار کرد: مظلومان یا ملتی که محکوم به پذیرش ظلم هستند، اگر بتوانند در برابر این ظلم و ستم مقاومت کنند و راهکارهای برون رفت از این مظلومیت را اجرا کنند و در برابر ظلم بایستند، از آن ملت یا فرد نام نیک برده می شود و اگر مقاومت نکنند، استقلال خود را از دست خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه ملت‌هایی که در برابر ظلم و ستم ایستادگی و مقاومت می کنند، قطعاً هزینه هایی را باید بپذیرند و آسیب‌هایی هم خواهند دید، افزود: در مقابل این هزینه‌ها، مقاومت قطعاً سود، درآمد و آورده بیشتری را برای آن ملت به همراه خواهد داشت.

این کارشناس مسائل منطقه، ایدئولوژی و شناخت جهان را موتور محرکه برای مقابل با ظلم و ستم دانست و ادامه داد: انبیاء، مکتب سیاسی و اجتماعی اسلام و تشیع، مهم‌ترین و اساسی ترین راه‌های مقابله با ظلم را به ما آموزش می دهد. آیات صریح قرآن، آموزه های ائمه اطهار به انسان مؤمن و شیعه رهنمون می کند که هیچ گاه نمی تواند خود را با ظلم و ستم همراستا و هم داستان کند.

مقاومت در برابر نظام سلطه سبب استقلال، اقتدار و سربلندی ملت‌ها می شود

صدرالحسینی با بیان این مطلب که انتفاضه برگرفته از آیات الهی، رفتار ائمه معصومین(ع) و فرمایشات پیامبر اسلام(ص) است، گفت: استقامت و مقاومت در برابر نظام سلطه سبب استقلال، اقتدار و سربلندی ملت‌ها می‌شود.

وی، مسئله قدس و فلسطین را یک مسئله انسانی و برگرفته از موضوعات قرآنی و دینی است دانست و ادامه داد: ممکن است در طول ۴۱ سال گذشته، پرچم مقابله با نظام سلطه و حمایت از فلسطین مظلوم، انتفاضه مردم فلسطین بر دوش انقلاب اسلامی باشد اما واقعیت این است که حمایت از مظلوم، مسئله ای کاملاً اسلامی محسوب می شود.

این کارشناس مسائل منطقه، با اشاره به اقدام ماندگار امام خمینی(ره) در خصوص جهانی سازی موضوع مقابله با نظام سلطه و رژیم صهیونیستی در فلسطین، یادآور شد: همین مسئله سبب ماندگار شدن نهضت آزادی بخشی محور فلسطین و زنده ماندن آرمان‌های آن کشور در طول ۴۱ سال گذشته شد.

روز قدس رنگ بوی جهانی به خود گرفته است

صدرالحسینی ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی، این اقدام را برای مجاهدان فلسطینی انجام نمی داد، امروز نام فلسطین در کتب تاریخی یاد می شد. انتفاضه، مقاومت، روز جهانی قدس و فلسطین در جمعه پایانی ماه رمضان، جهت ماندگاری آرمان‌های فلسطین بود که رنگ و بوی جهانی به آن داد.

وی با اشاره به شعارهای انحرافی در خصوص غزه و لبنان و مقاومت، گفت: افرادی که این نوع شعارها را سر می‌دهند به عنوان مجریان مجموعه تفکرات غرب و پیاده سواران نظام سلطه هستند که به خوبی متوجه شده اند که اگر دفاع از امنیت ملی و منافع ملی کشورمان در آن سوی مرزها نبود، امروز داعش با جنایات مختلف در داخل کشورمان حاکمیت داشت.

این کارشناس مسائل منطقه اضافه کرد: موضوع حمایت از مقاومت در فرای مرزها، یک موضوع پذیرفته شده در بین همه عقلا و اندیشمندانی است که خواهان منافع جمهوری اسلامی هستند. افرادی که شعارهای انحرافی در خصوص مقاومت سر می دهند، قصد فراهم نمودن زمینه حضور چکمه پوشان آمریکایی را دارند.

صدرالحسینی خاطر نشان کرد: حمایت از نهضت های اصیل اسلامی در اقصی نقاط جهان، سبب تضمین امنیت و منافع ملی کشور می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1611406
ارسال نظر
نظرات