شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611407
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

انزوای رژیم صهیونیستی حاصل گفتمان «روز قدس» است

انزوای رژیم صهیونیستی حاصل گفتمان «روز قدس» است
حمیدرضا ترقی گفت: ضربه‌هایی که به لحاظ حیثیتی، سیاسی و امنیتی در طول این سال‌ها به اسرائیل وارد شده همگی تبلور حضور گسترده ملتها در روز قدس بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ میدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار  مرصاد با اشار به اهمیت روز قدس برای تمام آزادی‌خواهان جهان اظهار داشت: امام راحل از ابتدای شروع مبارزه خود در ۱۵ خرداد سال‌ ۴۱ اسرائیل را منشاء بسیاری از مشکلات جهان اسلام می دانستند و از همان زمان یکی از حملاتی که به رژیم سابق هم داشتنند به خاطر ارتباط با اسرائیل و همکاری با صهیونیست‌ها در مسائل منطقه‌ای علیه جهان اسلام بود.

وی افزود: بر اساس همین موضع‌گیری بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستور تغییر سفارت اسرائیل به سفارت فلسطین را صادر کردند و با اعلام روز جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس، فلسطین را به مسئله اول جهان اسلام تبدیل کرد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: امام(ره ) با حمایت خود از نهضت مقاومت و مبارزات فلسطین به مرور زمینه ارتقای توانمندی‌های فلسطینی‌ها را برای مقابله با اسرائیل فراهم کرد و این نگاه هم در وصیت نامه، هم سخنرانی و هم موضع‌گیری‌های بنیانگذار کبیر انقلاب کاملا مشهود است و نشان می دهد امام(ره ) عامل اصلی نجات ملت فلسطین از چنگال اسرائیل بوده است.

ترقی درباره اثرات راهپیمایی روز قدس در بین مردم گفت: با توجه به تلاشی که استکبار جهانی و صهیونیستها از طریق رسانه‌های تحت استعماری برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین و جنایت خود انجام می‌دهند روز قدس بازخوانی جنایات اسرائیل و بازنگری حقوق منطقی و اصلی ملت فلسطین است.

وی گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نه تنها حقوق آنها را بازخوانی می کند و جنایات اسرائیل را در معرض افکار عمومی جهان قرار می دهد، بلکه حمایت از نهضت فلسطین را به یک حرکت جهانی در دنیای اسلام تبدیل کرده و روز به روز مسئله فلسطین در بین جهان اسلام و ملت های غیر اسلامی بیشتر مطرح می‌شود و طرفداران بیشتری پیدا می کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره اینکه روز قدس تا چه اندازه می‌تواند نماد عملی وحدت بین مسلمین باشد، بیان کرد: هر آنچه که به یک گفتمان اصلی در جهان اسلام تبدیل می شود عامل وحدت است همان طور که حج، عید فطر و عید قربان و برخی از مناسبتها در جهان اسلام مورد توجه همه ملت‌های اسلامی است قدس هم در همان ردیف قرار دارد و به عنوان محور وحدت همه نیروهای اسلام و جهان مطرح است.

ترقی تصریح کرد: اگرچه دولت ها با خیانتی که به آرمان‌های فلسطین کردند راه خود را از ملت‌ها جدا کردند و امروز در مسئله قدس و حمایت از آرمان‌های فلسطین و حفظ پاره تن جهان اسلام و قبله اول مسلمین جهان یکپارچه و متحد هستند.

وی درباره روند راهپیمایی روز قدس از سال ۵۸ تا کنون افزود: این روند همه ساله از کیفیت بهتر و رشد و وسعت بیشتری برخوردار است و شاهد هستیم روز به روز اسرائیل منزوی تر می شود.

این کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: در جهان ضربه‌هایی به لحاظ حیثیتی، سیاسی و امنیتی در طول این سال‌ها به اسرائیل وارد شده که همگی تبلور حضور گسترده ملتها در روز قدس بود و این سبب شد امروز پشتوانه روز قدس موشک های قدرتمند و توانمند حماس و حزب الله و جبهه مقاومت علیه اسرائیل باشد در حالی که روز اول فلسطینی ها جز سنگ ابزار دیگری در دست نداشتند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره راه نجات فلسطین افزود: راه حل نجات فلسطین چندین بار از سوی مقام معظم رهبری تاکید شد و در محافل، مجامع مختلف و سازمان ملل هم مورد تاکید قرار گرفت اینکه رژیم مورد توجه و خواست ملت فلسطین با یک رفراندوم و نظرخواهی از همه فلسطینی‌های داخل سرزمین اشغالی و رانده شده انجام شود و حکومتی که آنها قبول دارند بتواند به عنوان یک دولت مشروع روی کار آید و این تنها و بهترین راه حل موضوع فلسطین است.

ترقی درباره ضرورت اتحاد کشورهای منطقه در قبال معامله قرن هم گفت: معامله قرن از بین بردن تلاش ۷۰- ۸۰ ساله امتهای اسلامی در مبارزه با اشغالگری صهیونیست ها به عنوان وجود غده سرطانی در بین جهان اسلام است و اگر ملت های منطقه و کشورهای اسلامی در برابر این معامله قرن ایستادگی نکنند تمام خون شهدای این چند دهه از بین خواهد رفت.

وی عنوان کرد: این خیانت موجب می‌شود اسرائیل به عنوان غده سرطانی در منطقه تثبیب شود و می تواند عامل اختلاف و ناامنی در منطقه باقی بماند.
 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611407
ارسال نظر
نظرات