شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:07 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611472
روحانی:

من از مقام معظم رهبری برای حمایت از طرح‌های آب و خاک تشکر می‌کنم

من از مقام معظم رهبری برای حمایت از طرح‌های آب و خاک تشکر می‌کنم
رئیس جمهور گفت: لایروبی مسیل‌ها و رودخانه ها ضروری است و باعث می شود که مردم در زمان سیلاب در خطر نباشند و از سیلاب ها بتوانند استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیین افتتاح پروژه‌های بزرگ صنعتی و عمرانی کشور شامل پروژه‌های بخش آب و کشاورزی استان سیستان و بلوچستان و آغاز عملیات نصب سکو و توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بیان داشت: الحمدالله بارش رحمت خداوند باعث یک حرکت و توسعه مناسب برای سطح کشور خواهد بود، مخصوصاً دشت سیستان که دشتی بوده است که از دیر باز تامین کننده نیازمندی‌های مواد غذایی نه تنها این منطقه بلکه بخش بزرگی از کشور بوده است.

وی ادامه داد: این سه پروژه بسیار برای ما اهمیت دارد از نظر این که بخش بزرگی از آب شرب مردم این استان از زاهدان و زابل و ۹۳۰ روستا را تامین می کند که خیلی اهمیت دارد و مهمترین طرح (امروز) ما است.

رئیس جمهور در زمان دستور افتتاح این طرح ها ضمن توسل به شهدای سرزمین فلسطین، تاکید کرد: لایروبی مسیل‌ها و رودخانه ها ضروری است و باعث می شود که مردم ما در زمان سیلاب در خطر نباشند و از سیلاب ها بتوانند استفاده کنند. ۳۵۶ میلیارد تومان برای این سه طرح استفاده شده است.

روحانی ادامه داد: من از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که از سال ۹۳ تقریباً همه درخواست‌هایی که نسبت به آب و خاک داشتم و از صندوق می‌خواستیم استفاده کنیم ایشان این اجازه را دادند و با درخواست من موافقت کردند.

وی با اشاره به پروژه ۴۶ هزار هکتاری در دشت سیستان، تصریح کرد: این ۴۶ هزار هکتار جزو طرح های بوده است اگر اغراق نکنم هر ماه آن را دنبال کردم و از وزیر مربوطه و مسئولین مربوطه سوال کردم که به کجا رسیده است و خیلی خوشحال هستم که امسال تا پایان سال همه ۴۶ هزار هکتار به بهره برداری می رسد و آن قولی که در سال ۹۳ مردم دادم اجرایی شود و خوشحالم که امروز ۳۶ هزار هکتار آن به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1611472
ارسال نظر
نظرات