شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 08:55 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1611474
عضو هیئت‌مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت عنوان کرد؛

پشت پرده زمین خواری در آرامستان باغ رضوان رشت

پشت پرده زمین خواری در آرامستان باغ رضوان رشت
عضو هیئت‌مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت با بیان اینکه در محوطه آرامستان باغ رضوان رشت یک نوع زمین خواری در حال وقوع است گفت: مسئولان شهرداری می‌خواهند ۱۵هکتار از زمین با کاربری آرامستان را به بخش خصوصی واگذار کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس مؤید، عضو هیئت‌مدیره سازمان آرامستان های شهرداری رشت و عضو هیئت امنای گلزار شهدای این شهر در گفتگو با خبرنگار ۸دی اظهار کرد: اخیرا متوجه شده‌ایم نوعی زمین خواری در آرامستان باغ رضوان در حال وقوع است.

وی افزود: ۴۶ هکتار زمین منابع طبیعی را مرحوم آیت الله لاکانی و شهید انصاری، استاندار وقت گیلان در سال ۶۰ از منابع طبیعی برای کاربری آرامستان گرفتند و تحویل شهرداری وقت رشت دادند و در سال ۷۲ مرحوم آیت‌الله احسان‌بخش این آرامستان را با دفن اموات به بهره برداری رساندند.

عضو هیئت‌مدیره سازمان آرامستان های شهرداری رشت با بیان اینکه با پر شدن مزار تازه آباد، اموات بیشتری به باغ رضوان برده می‌شوند گفت: اخیرا سرمایه گذار پروژه "گیل لند" که وابسته به پدر یکی از هنرپیشه‌های معروف سینماست با شهرداری قراردادی منعقد کرده است که مبلغ 1700 میلیارد تومان را در اینجا برای احداث پارک آبی هزینه کنند این در حالی است که این پارک سالن‌های همایش، کنسرت و... هم دارد.

مؤید ادامه داد: این ها بعد از اینکه نتوانستند موافقت‌های لازم را برای زمین جنب بیمارستان آریا را بگیرند آمده‌اند تا زمینی را با کاربری آرامستان تغییر کاربری دهند.

۱۵ هکتار از زمین‌هایی که در دل آرامستان باغ رضوان قرار دارد را می خواهند با تغییر کاربری مجتمع تفریحی تبدیل کنند

عضو هیئت امنای گلزار شهدای رشت تأکید کرد: در پروژه گیل لند بنا دارند ۱۵ هکتار از زمین‌هایی که در دل آرامستان باغ رضوان قرار دارد مجتمع تفریحی احداث کند و حتی قبل از اینکه تغییر کاربری دهند قرارداد را منعقد کرده‌اند و اکنون این موضوع را به کمیسیون ماده 5 در اداره مسکن و شهرسازی برده‌اند تا رأی تغییر کاربری بگیرند تا این زمین را به بخش خصوصی واگذار کنند.

آیا هیچ منطقه‌ای اجازه می‌دهد فوتی‌های رشت در آنجا دفن شود؟

این مقام مسئول افزود: ما مخالف سرمایه گذاری نیستیم بلکه خوشحال می‌شویم که سرمایه گذار در گیلان سرمایه گذاری کند اما مردم رشت باید فوتی‌های خودشان را در کجا دفن کنند؟! همین الآن مردم روستاهای سراوان معترض بردن زباله به این منطقه هستند و هر بار تجمعاتی برگزار می‌کنند آیا هیچ منطقه‌ای اجازه می‌دهد فوتی‌های رشت در آنجا دفن شود؟

برنامه شهرداری رشت برای ۱۰ سال آینده اموات مردم چیست؟!

مؤید ادامه داد: شهرداری برای تدفین اموات مردم هیچ برنامه‌ای ندارد و حتی خود شهردار رشت معترف است که باغ رضوان تا ۱۰سال آینده برای اموات مردم این شهر بیشتر جا ندارد. فرض کنیم حوادثی مشابه بیماری کرونا بازهم گریبان گیر مردم شود؛ مردم در چنین شرایطی با اموات خود باید چه کار کنند؟ فرض کنید در پاییز و زمستان موج جدید کرونا در استان گسترش پیدا کرد یا حوادث ناگواری مثل زلزله رخ داد؛ آیا نباید ما یک زمین مناسب برای اموات مردم داشته باشیم؟ برنامه شهرداری برای ۱۰ سال آینده اموات مردم چیست؟!

هشت عضو شورای شهر به مصوبه احداث این مجتمع رأی داده‌اند

وی با بیان اینکه هشت عضو از ۱۱ عضو شورای شهر به مصوبه احداث این مجتمع رأی داده‌اند افزود: این‌ها پشت دست دارند کارهایی انجام می‌دهند که به نفع آینده این شهرستان نیست؛ متأسفانه هیچ‌کس از حقوق عامه مردم در این خصوص دفاع نمی‌کند و ما ضمن طوماری از آقای رئیسی در همین زمینه خواسته‌ایم که این موضوع را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611474
ارسال نظر
نظرات