شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611476
فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد؛

دستگیری هکر 2 هزارو 300 حساب بانکی در اراک

دستگیری هکر 2 هزارو 300 حساب بانکی در اراک
مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری هکر سایبری که با تبلیغ برنامه جعلی همدم یاب و دیگر عناوین مشابه، 2 هزار و 300 اطلاعات حساب بانکی را سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار"حسن مفخمی شهرستانی" فرمانده انتظامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: چندی پیش با اعلام شکایتی از سوی شهروندی اراکی در خصوص برداشت غیرمجاز مبلغ 7 میلیون ریال از حساب بانکی اش، بررسی تخصصی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در مراحل اولیه تشکیل این پرونده و در تحقیقات از فرد مال باخته مشخص شد که وی مدتی قبل از طریق یک کانال تلگرامی برنامه ای تحت عنوان همدم یاب را نصب کرده و برای فعال سازی این برنامه در قبال پرداخت مبلغی ناچیز به یک درگاه بانکی هدایت می شود.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی اضافه کرد:‌ در بررسی تخصصی کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد که این فرد اطلاعات خود را در یک درگاه جعلی بانکی وارد کرده و فرد هکر با استفاده از این اطلاعات حساب،‌ موفق به برداشت از حساب بانکی او شده است.

مفخمی شهرستانی با بیان آغاز تحقیقات پلیس در بررسی این موضوع اظهار داشت: در روند رسیدگی به این پرونده، اطلاعات و مدارکی دیگر از کلاهبرداری های انجام شده به این روش به دست آمد و سرانجام کارشناسان پلیس موفق شدند، این هکر سایبری را در شهرستان ساوه شناسایی و دستگیر کنند.

وی خاطر نشان کرد:‌ در بازجویی های انجام شده و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، فرد دستگیر شده به سرقت 2 هزار و 300 اطلاعات حساب بانکی در سطح کشور با تبلیغ برنامه جعلی همدم یاب و دیگر موارد مشابه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان ادامه داشتن تحقیقات تخصصی پلیس در این پرونده خاطر نشان کرد: کاربران فضای مراقب باشند تا به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود، اعتماد نکنند چرا که کلاهبرداران سایبری با معرفی و تبلیغ این نرم افزارهای فریبنده، آنان را به درگاه های جعلی هدایت کرده و اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت می کنند.

مفخمی شهرستان با تاکید بر ضرورت توجه و اطمینان از معتبر بودن درگاه پرداخت یک وب‌سایت اینترنتی خاطرنشان کرد: لازم است کاربران از استفاده از برنامه هایی که با عناوینی چون فروش شارژ ارزان‌قیمت، فروش اکانت بازی‌های رایانه‌ای، ماهواره جیبی، همدم یاب و... خودداری کرده و در صورت برخورد با هر گونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir ، بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611476
ارسال نظر
نظرات