شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611496
نماینده کلیمیان در مجلس:

نتانیاهوی کودک‌کش، نماینده یهودیان نیست/ ایران امن‌ترین کشور برای یهودیان

نتانیاهوی کودک‌کش، نماینده یهودیان نیست/ ایران امن‌ترین کشور برای یهودیان
مره‌صدق گفت: شخصی مثل نتانیاهو که کودک کُش بوده و دستش به خون مردم بیگناه آغشته است اصلا نمی تواند ادعای یهودی بودن داشته باشد چه برسد به اینکه بخواهد خود را نماینده یهودیان دنیا جا بزند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماینده کلیمیان در مجلس در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا، عنوان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و زمانی که امام راحل در پاریس بودند بارها بر تفاوت بین صهیونیسم و یهودیت تاکید داشته و همواره عنوان کردند که حساب صهیونیست‌ها از یهودیان جداست. حتی قبل از آن و زمان تشکیل اولین کنگره صهیونیستی بسیاری از یهودیان دنیا با این کار مخالفت کرده و این را یک توطئه ضد یهودی دانستند.

سیامک مره‌صدق افزود: یهودیان دنیا که به مساوات، برابری انسان‌ها، عدالت و یهودیت نبوی برگرفته از فرامین حضرت موسی(ع) اعتقاد دارند همواره با صهیونیزم مخالف بوده اند. به اعتقاد ما یهودیان صهیونیزم یک نژاد پرستی و در واقع روی دیگر یهودی ستیزی است. یعنی هر دوی اینها نظریه تفاوت یهودیان با دیگران را مطرح می‌کنند. صهیونیست‌ها به اشتباه می گویند که یهودیان از دیگران برترند و ضدیهودها نیز اعتقاد دارند که یهودیان نژاد فروتن هستند. در صورتی که به اعتقاد ما و همه موحدین همه انسان ها آفریده خداوند بوده و در خلقت برابرند و حقوق برابر دارند. در تمام ادیان توحیدی هم به این قضیه تکیه شده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها اعلام کرده اند که از دیدگاه جمهوری اسلامی تفاوت آشکاری بین یهودیت و صهیونیسم وجود دارد. شاید جالب باشد بدانید که بیشترین تعداد یهودیان خاورمیانه خارج از فلسطین اشغالی در ایران زندگی می‌کنند و این نشان دهنده امنیت و ثباتی است که یهودیان در ایران داشتند.

مره‌صدق بیان داشت: ایران تنها کشوری در دنیا است که هیچگاه در آن به اماکن مذهبی یهودیان یک تهاجم سازمان یافته صورت نگرفته و هیچگاه هیچ دشمنی برانگیخته شده ای در آن وجود نداشته است. حتی در طول تاریخ همواره یهودی ستیزی در کشورهای اروپایی وجود داشته به عنوان مثال در قرون وسطا و در اوج دادگاه تفتیش عقاید که یهودیان توسط کلیسا تحت فشار بودند بسیاری از آنان به ایران مهاجرت کردند تا در یک مکان امن زندگی کنند. مقبره هایی که در یزد و کاشان وجود دارد یهودیانی هستند که در قرون وسطا و در اثر فشار دستگاه تفتیش عقاید به ایران آمدند. یا  در جنگ جهانی دوم تعداد زیادی از یهودیان از فشار آلمان نازی به ایران پناه آوردند. 

نماینده کلیمیان با اشاره به تحرکات مشکوک روزهای اخیر در همدان اظهار کرد: در تمام جهان ممکن است چند اتفاق کوچک به وقوع بپیوندد که منشاء آن نیز مشخص نیست. اتفاقاتی با منشا نامشخص که خیلی از مواقع توسط دشمنان ملت ایران صورت گرفته است چرا که تاریخ بارها شاهد همکاری صهیونیست‌ها با دشمنان یهودیان بودند. آن ها با این کار به دنبال این بودند که یهودیان را بترسانند و آنها را وادار کنند به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کنند. این اتفاق مثلاً در عراق افتاد و صهیونیست‌ها با کمک دولت وقت عراق کنیسه های یهودیان در عراق را مورد تهاجم سازمان یافته انجام دادند تا آنها را از عراق خارج کنند ولی در ایران هیچ وقت چنین اتفاقی نیافتاد.

نتانیاهوی کودک کش نماینده یهودیان نیست

وی گفت: در طول دوران های سخت تاریخ ایران مثل دوران دفاع مقدس و اکنون در زمان تحریم ها ایرانیان یهودی مثل بقیه مردم ایران ایستادند و جنگیدند، زیرا منافع ملی ایرانیان یهودی از منافع ملی بقیه مردم جدا نیست. ما نقاط فرهنگی مشترک بسیاری داریم و اگر قبل از انقلاب فقط کشورِمشترک باعث اتحاد ایرانیان یهودی با بقیه مردم ایران بود بعد از انقلاب اصول معاد، توحید و نبوت که سه اصل مشترک همه ادیان توحیدی و ابراهیمی است باعث شده که این وحدت عمق بیشتری پیدا کند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: یهودیان همواره خود را به عنوان جزء جدایی ناپذیر از ملت ایران دانسته و در دفاع از منافع ملی و عرصه هایی نظیر جنگ تحمیلی تعداد قابل توجهی شهید، جانباز و آزاده تقدیم انقلاب کردند. بنای یادبودی هم به یاد این عزیزان در گورستان کلیمیان تهران احداث شده  که این بنا یک افتخار تاریخی برای یهودیان ایران است. 

وی ابراز داشت: در طی جنگ خون ایرانیان یهودی، زرتشتی مسیحی و مسلمان با همدیگر آمیخته شد تا درخت بارور نظام جمهوری اسلامی را آبیاری کند و این همراهی و همدلی در طول تاریخ وجود داشت و در آینده هم ادامه خواهد یافت. هر کس بخواهد در این میان افتراق و جدایی ایجاد کند بدون شک آب به آسیاب صهیونیسم و آمریکا می ریزد.

مره‌صدق گفت:  رفتارهای شخصی سردمداران رژیم صهیونیستی اصلاً با تفکر یهودی سازگار نیست. برای مثال شخصی مثل نتانیاهو که از نظر اخلاقی مشکل دارد، پرونده دزدی و سرقت دارد، کودک کُش بوده و دستش به خون مردم بیگناه آغشته است اصلا نمی تواند ادعای یهودی بودن داشته باشد چه برسد به اینکه بخواهد خود را نماینده یهودیان دنیا جا بزند. 

وی اضافه کرد: دقیقاً همان طور که بن‌لادن نمی تواند نماینده مسلمانان جهان باشد صهیونیستها هم نمی توانند نماینده یهودیان باشند.

وی خاطرنشان کرد: در بدترین اوقات یهودیان در کشورهای اسلامی و به ویژه ایران در آرامش بودند. در بازدیدی که سه سال قبل از واتیکان داشتم به شخص پاپ اعلام کردم ۴۰۰ سال قبل اگر یک یهودی از دروازه های واتیکان عبور می کرد فقط برای محاکمه و اعدام شدن بود. اما در همان موقع یهودیان ایران در بالاترین سطح حکومت فعالیت کرده و وزیر،  پزشک مخصوص پادشاه و یا جزء درباریان بودند و زندگی راحت و آرامی داشتند.

نماینده کلیمیان گفت: امسال راهپیمایی روز قدس به خاطر شرایط ویژه ای که به وجود آمده برگزار نمی شود اما روز قدس برای همه مردم دنیا به ویژه برای یهودیان مهم است. زیرا وظیفه ای که یهودیان در برابر صهیونیسم دارند یک وظیفه مضاعف است. همه مردم آزاده باید با ظلم مقابله کنند اما صهیونیست‌ها ارزش‌های دینی یهود را برای اهداف سیاسی خود مورد سوء استفاده قرار داده فلذا وظیفه یهودیان در مبارزه و اعلام انزجار از آنها مضاعف است. همانطور که وظیفه مسلمانان در مبارزه با بن لادن خیلی بیشتر است.

وی تصرح کرد:  تفکرات انحرافی ریشه های درست و توحیدی ادیان را هدف گرفته اند تا با سیاه نمایی به این تفکرات پاک و الهی آسیب برسانند. مطمئناً با درک بالای همه آزاد اندیشان عالم و با وجود افراد فهمیده و با تفکر بالایی مثل مقام معظم رهبری که پدر معنوی همه موحدان جهان هستند و همه ما موحدان دنیا از رهنمودهای ایشان می توانیم استفاده کنیم استکبار و صهیونیست در رسیدن به اهداف خود موفق نخواهند بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1611496
ارسال نظر
نظرات