شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611503
معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خبر داد؛

آغاز فعالیت اداره نوغان داری در سازمان جهاد کشاورزی استان

آغاز فعالیت اداره نوغان داری در سازمان جهاد کشاورزی استان
محمد محمدزاده گفت: اداره نوغان داری در واحد معاونت امور دامی سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور شتاب بخشی به تکمیل زنجیره تولید چرخه نوغان داری و نخ ابریشم در استان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد محمدزاده، معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: در راستای رونق بخشی به چرخه فعالیت نوغان داری و تولید نخ ابریشم در استان و تکمیل زنجیره این چرخه فعالیتی، وزارت جهاد کشاورزی با تقاضای خراسان شمالی در زمینه ایجاد اداره توسعه نوغان داری در سازمان جهاد کشاورزی استان موافقت کرده است.

محمدزاده گفت: مجوز آن به منظور آماده سازی ساز و کارهای اداری برای ایجاد اداره توسعه نوغان داری در معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان صادر شده که این واحد فعالیت خود را از ابتدای ماه جاری آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: این واحد اداری در ادارات جهاد کشاورزی شهرستان های استان یک کارشناس به منظور پیگیری و انجام برنامه های در دستور کار در حوزه نوغان داری و ابریشم را مستقر خواهد کرد.

وی تامین توزیع نهال های توت، تامین و توزیع تخم نوغان، برگزاری دوره های آموزش و ترویج همچنین انجام هماهنگی های بین دستگاهی را از جمله امور در دستور کار این واحد اداری جدید نام برد و گفت: با ایجاد این واحد اداری درصدد هستیم تا کمبود و نارسایی های این چرخه تولید را مرتفع و زنجیره تولید این چرخه اقتصادی در استان را تکمیل کنیم.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به این مطلب که از محل مصوبات سفر رهبری برای رشد و توسعه چرخه اقتصادی نوغان داری در استان مبلغ 11 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار به استان اختصاص یافت که برای ایجاد نهالستان های جدید و تامین دیگر زیرساخت ها هزینه شد، عنوان کرد: در حال حاضر میانگین تولید پیله تر کرم ابریشم در استان از هر جعبه نوغان به 42 تا 70 کیلوگرم رسیده درحالیکه میانگین تولید پیله تر کرم ابریشم از هر جعبه نوغان 35 تا 36 کیلوگرم است.

محمدزاده در خاتمه اعلام کرد: در راستای تکمیل زنجیره چرخه نوغان داری و تولید نخ ابریشم در استان همانطور که در سال گذشته 118 هزار اصله نهال توت رایگان و پنج هزار و 500 جعبه تخم نوغان را میان فعالان این صنعت در استان را توزیع کردیم، درصدد هستیم در سال جاری نیز با حمایت از این چرخه تولیدی به توسعه آن شتاب دهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611503
ارسال نظر
نظرات