شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:23 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611601

شرط و شروط دوباره معاون وزیر خارجه آمریکا برای لبنان

شرط و شروط دوباره معاون وزیر خارجه آمریکا برای لبنان
معاون وزیر خارجه آمریکا در امور غرب آسیا بار دیگر اعلام کرد، صندوق بین‌‌المللی پول در صورتی کمک‌های خود را به لبنان تحویل می‌دهد که این کشور اصلاحات مورد انتظار را که به ادعای وی حزب‌الله به آن تمایلی ندارد، اجرایی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور غرب آسیا اعلام کرد، آمریکا، لبنان را به انجام اصلاحاتی که دولت اجازه آنها را می‌دهد، تشویق می‌کند.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، وی درباره اینکه آیا واشنگتن به صندوق بین‌المللی پول اجازه نجات لبنان را می‌دهد یا خیر، گفت: باید ببینم آیا نخست‌وزیر "حسان دیاب" به اصلاحات پایبند است یا خیر؛ صندوق بر اساس عملکرد (دولت لبنان) کمک خود را به دفعات پرداخت می‌کند. اتخاذ یک طرح به تنهایی کافی نیست، دولت لبنان باید این طرح را در واقعیت اجرا کند قبل از اینکه چیزی از صندوق برسد.

شنکر ادامه داد: صندوق بین‌المللی پول شروط خود را دارد و باید ببینیم آیا دولت لبنان قادر به عبور از عدم تمایل حزب‌الله در اصلاحات هست یا خیر؛ حزب‌الله می‌خواهد نظام لبنان همانطور که هست باقی بماند.

وی ضمن اعلام اینکه حزب‌الله شریکی اساسی در دولت لبنان است، افزود: از نیروهای یونفیل انتظار می‌رود درباره آنچه در جنوب اتفاق می‌افتد، تحقیق و تفحص کنند.

شنکر درباره احتمال ازسرگیری مذاکرات غیر مستقیم میان لبنان و اسرائیل درباره ترسیم مرزهای آبی مورد اختلاف مدعی شد: توپ در زمین لبنان است، بلوک شماره ۹ و ۱۰ بیشترین سود را دارند و در تماس با چاه‌های اسرائیلی هستند.

معاون وزیر خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود،  واشنگتن طرح نجات دولت لبنان را بررسی می‌کند اما موضوع در نهایت امر به میزان آمادگی دولت لبنان برای انجام گام‌های لازم جهت دریافت کمک صندوق بین‌لمللی پول دارد.

وی ادامه داد: هر پولی که صندوق مذکور به لبنان می‌دهد، کمک مجانی نیست بلکه این پول‌ها مشروط به گام‌های اصلاحی هستند که به ایجاد درآمد دولت کنند و به صندوق اجازه نظارت بر اقتصاد دولت را بدهند.

لبنان ابتدای اردیبهشت‌ماه شاهد اعتراضات و بعضا آشوب در برخی مناطق بویژه شمال این کشور بود و دولت لبنان برای فرونشاندن اعتراضات مذکور و سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) طرحی مالی-اقتصادی تصویب کرد.

https://www.dana.ir/1611601
ارسال نظر
نظرات