شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:26 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611603
وزارت خارجه ایران:

بی سرزمین کردن مردم فلسطین، پذیرفتنی نیست

بی سرزمین کردن مردم فلسطین، پذیرفتنی نیست
وزارت امور خارجه ایران گام برداشتن در مسیر الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی را ورود به آتش خشم و اعتراض جهانی خواند و اعلام کرد:بی سرزمین کردن مردم فلسطین، پذیرفتنی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی این رژیم در توئیتی اعلام کرد: «هدف شوم آمریکایی - اسرائیلی در الحاق کرانه باختری، با اعتراض جهانی روبرو است.»

در این توئیت آمده است: «گام برداشتن در این مسیر، ورود به آتش خشم و اعتراض جهانی است.»

وزارت خارجه ایران تاکید کرده است: «بی سرزمین کردن مردم فلسطین پذیرفتنی نیست.»

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده که بحث‌ها و مذاکرات کابینه در خصوص الحاق کرانه باختری و دره اردن به اراضی اشغالی در ماه ژوئیه (اواخر تیرماه و اوایل مردادماه) آغاز خواهد شد.

طبق این طرح، تمام مناطق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری به دیگر بخش‌های فلسطین اشغالی الحاق خواهد شد که حدود ۳۰ درصد از کل اراضی آن را تشکیل می‌دهد.

روز گذشته نیز کشورهای فرانسه و آلمان ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره اشغال کرانه باختری، اعلام کردند این امر می‌تواند روابط تل‌آویو و اتحادیه اروپا را مخدوش کند.

* آرزوی بساز و بفروش ها برای رژیم غاصب صهیونیستی محقق نخواهد شد

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه ایران همچنین در توئیتی دیگر اعلام کرد: «سرنوشت جهان اسلام را آمریکا و متحدانش در منطقه تعیین نمی کنند. جهان اسلام، امتی یکپارچه است که نفرت خود را از طرح آمریکایی- اسرائیلی ابراز می دارد. آرزوی بساز و بفروش ها برای رژیم غاصب صهیونیستی محقق نخواهد شد، زیرا آزادیخواهان و صلح طلبان جهان اسلام حامی فلسطین هستند.»

لازم به ذکر است، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) و در آستانه روز قدس نیز بیانیه ای صادر کرد.

https://www.dana.ir/1611603
ارسال نظر
نظرات