شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 19:58 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611621

مخالفت ریاض با طرح تل‌آویو برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری

مخالفت ریاض با طرح تل‌آویو برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری
وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای مخالفت این کشور با اقدامات رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری و تحمیل حاکمیت این رژیم تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه خود آورده است که با اقدامات اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از اراضی کرانه باختری و تحمیل حاکمیت اسرائیل بر این اراضی مخالف است.

در این بیانیه آمده است که «عربستان هر گونه اقدامات یکجانبه و نقض قطعنامه‌های بین‌المللی و تمامی آنچه را که باعث تضعیف فرصت‌های ازسرگیری روند صلح برای تحقق امنیت و ثبات منطقه می‌شود، محکوم می‌کند».

طبق گزارش خبرگزاری عربستان سعودی (واس)، در این بیانیه بر موضع ثابت ریاض در قبال ملت فلسطین و حمایت از گزینه‌های آن برای تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی تأکید شده است.

ریاض همچنین حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای به جریان انداختن چرخه مذاکرات بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی جهت دستیابی به راه‌حل عادلانه و فراگیر به منظور تأمین خواسته‌های ملت فلسطین را مورد تأکید قرار داد.

کابینه جدید رژیم صهیونیستی با توافق «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود و «بنی گانتز» رئیس حزب «آبی-سفید» تشکیل شده که اساس این توافق الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری است، امری که اجرای آن باعث تنش‌های شدید در منطقه و فلسطین خواهد شد.

https://www.dana.ir/1611621
ارسال نظر
نظرات