شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:47 منتشر شده در مورخ: 1399/03/02 شناسه خبر: 1611672
از فتح خرمشهر تا فتح قدس؛

خدای آزادکننده خرمشهر خدای آزادی قدس است/یاد سردار سلیمانی مردم را برای حمایت از فلسطینی ها مصمم تر کرد

خدای آزادکننده خرمشهر خدای آزادی قدس است/یاد سردار سلیمانی مردم را برای حمایت از فلسطینی ها مصمم تر کرد
سردار غلامرضا باغبانی، یکی از فرماندهان عملیات بیت المقدس با اشاره به تقارن روز جهانی قدس و فتح خرمشهر گفت: با وحدتی که بین کشورهای مسلمان مبنی بر حمایت از فلسطین رخ داده به زودی شاهد از بین رفتن این غده سرطانی رژیم صهیونیستی توسط یاران شهید سلیمانی خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، آزادی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال 61 در حالی در سخت ترین شرایط موجود اما با توکل رزمندگان اسلام و ملت ایران بر عنایت ویژه خدا آزاد شد که سند نقد و زنده صدق وعده الهی است.

همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها در سخنرانی های خود بیان کردند که: ما خرمشهرهای زیادی در پیش داریم که عراق و سوریه دو نمونه و قدس و فلسطین نمونه دیگری از آنهاست.

بر این اساس و با توجه به ولایت پذیر ملت ایران و امت های اسلامی از ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) با قاطعیت می توان گفت خدای شن های صحرای طبس، خدای آزادکننده خرمشهر، خدای آزادی قدس هم است و  همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد، قدس را نیز به زودی به دست سربازان مقاومت آزاد خواهد کرد.
 
نابودی اسرائیل نزدیک است

سردار غلامرضا باغبانی، یکی از فرماندهان عملیات بیت المقدس در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه عملیات بیت المقدس محور عملیات های دوران دفاع مقدس بود، گفت: بیش از سه دهه از شرایط پیروزی خرمشهر می گذرد و شاهد تحول بزرگی در دنیا هستیم که مسئله قدس مهمترین آن است، آن چیزی که امروز در مسیر ما قرار دارد آزادی قدس شریف است که امروز به برکت تفکر امام خمینی(ره) روز قدس این ماجرا نزدیک تر شده و با وحدتی که در بین کشورهای مسلمان مبنی بر حمایت از فلسطین رخ داده هر چه زودتر شاهد از بین رفتن این غده سرطانی رژیم صهیونیستی خواهیم بود.
 


رئیس هیئت رزمندگان اسلام سیستان و بلوچستان بیان کرد: روز جهانی قدس یادآور مقاومت در کشورهای مسلمان است وجود این روز و اهمیت آن منجر به این می شود که هسته‌های عظیمی از مقاومت در منطقه و بالاخص در خود فلسطین و لبنان برای مقابله با رژیم صهیونیستی ایجاد شود تا اگر دیروز صهیونیست‌ها هر کاری می کردند و مردم مظلوم بی گناه فلسطین را مورد هجمه قرار می‌دادند امروز این مردم به مقابله با آنها بپردازند و باعث شوند شعار از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی خنثی و از بین برود.

یاد سردار سلیمانی مردم را برای حمایت از فلسطینی ها مصمم تر کرده است

وی ادامه داد: امروز دشمن دچار شکاف سیاسی و نژادی و با مشکلات زیادی مواجه شده بر این اساس به دنبال معامله قرن است تا مسئله فلسطین را به فراموشی بسپارد که در این راستا قطعا ملت ایران و کسانی که در این زمینه تلاش می کنند این نقشه راه صهیونیست ها را خنثی خواهند کرد.
 

 
باغبانی تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا و فراگیری آن در سطح جهان، بسیاری از دولتمردان صهیونیستی و آمریکایی ادعا کردند که روز جهانی قدس برگزار نخواهد شد، این درحالی است که در بسیاری از کشورهای جهان برای این روز برنامه‌ریزی‌های وسیع صورت گرفته ونشان دهنده این است که آرمان فلسطین در هیچ حالتی فراموش‌شدنی نیست؛ اگر چه امسال روز قدس را بدون حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سپری می کنیم اما مسئله فلسطین و تلاش برای آزادسازی قدس شریف از چنگ اشغالگران صهیونیست هدفی است که در دل مسلمانان نهفته شده و این خشم بر سر صهیونیست‌ها ریخته خواهد شد.

سردار سلیمانی اسطوره بی بدیل جبهه مقاومت بود

وی گفت: سردار سپهبد شهید سلیمانی اسطوره مقاومت و اسطوره جهان اسلام در بحث مقاومت با داعشی های تکفیری بود زیرا جریان صهیونیست ها را در حیات خود از هم پاشید، شهادتش باعث بیداری شد به گونه ای که ملت در کنار رهبری با انسجام و یکدلی در مقابل دشمنان قسم خورده نظام اسلامی مقتدر ایستاده و در این گام از مسیر انقلاب اسلامی، با خون سلیمانی و سلیمانی‌ها راه روشنی را ادامه می‌دهیم.

این فرمانده عملیات بیت المقدس با تاکید بر این مطلب که سردار سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم جهانی و سمبل و الگویی برای همه کشورهای مسلمان است، افزود: برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین امسال سردار سلیمانی ها در صحنه حاضر می شود و شاهد پیروزی مردم فلسطین در آزادسازی بیت المقدس و در آزادسازی سرزمین اشغالی خواهیم بود و همانگونه که خرشهر را خدا آزاد کرد به زودی شاهد سقوط این رژیم منحوس و آمریکا و استکبار جهانی خواهیم بود.

 وی خاطر نشان کرد: امروز به صورت مجازی و غیر تجمعی صدای مظلومیت مردم فلسطین را اعلام می کنیم که مسئله معامله قرن که ترامپ و ایادی آن مطرح کرده بودند مثل دیگر طرح هایی که بر علیه مردم فلسطین بوده به سقوط و شکست می رسد و ما شاهد عظمت و بزرگی جهان اسلام در همه عرصه های بین المللی و مسائل منطقه‌ای بوده و هستیم.
 

 
باغبانی با اشاره به این سخن امام راحل که روز قدس فقط روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام و روز حکومت اسلامی است، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تا آخرین توان و ظرفیتی که دارد از مردم مظلوم فلسطین دفاع خواهد کرد و ما شاهد عظمت و بزرگی آینده مردم فلسطین، لبنان، سوریه، یمن و عراق خواهیم بود که پوزه استکبار جهانی را با حضور خود در صحنه و با بصیرت، آگاهی و تبعیت از فرامین رهبر انقلاب به زمین می زنیم.

 فتح خرمشهر روز پیروزی ملت ایران است

وی بخش دیگر صحبت های خود را اینگونه ادامه داد که؛ عملیات پیروزمندانه بیت المقدس یکی از گسترده ترین و وسیع ترین عملیات های دوران دفاع مقدس بود که رزمندگان اسلام توانستند با اتحاد و وحدت که بین ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح شده بود پس از ۱۹ ماه شهر خرمشهر را که در اوایل تهاجم عراق به اشغال نیروهای بعثی در آمده بود آزاد کنند.

رئیس هیئت رزمندگان اسلام سیستان وبلوچستان بیان کرد: خرمشهر یکی از شهرهای مهم و با اهمیت ما بود و در واقع از اهمیت راهبردی و  گستردگی خاصی برخوردار بود، در این زمینه رزمندگان اسلام پس از انجام عملیات های متعددی مثل طریق القدس، فتح المبین و ثامن الحجج برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای آزادسازی شهر خرمشهر دنبال کردند اگرچه یک عملیات بسیار سخت بود و دشمن فکر نمی‌کرد که رزمندگان اسلام بتوانند این شهر را پس گیرند زیرا در سخنرانی‌های حزب بعث صدام و ایادی استکبار اعلام کرده بودند خرمشهر شرایطی دارد که برای ما ماندگار خواهد بود حتی عنوان کرده بودند که خرمشهر به منزله یکی از اعراب است، با این شرایط رزمندگان طرح ریزی های مختلفی را از طریق قرارگاه خاتم برنامه ریزی کردند و با هدف آزادسازی شهر خرمشهر مناطقی مانند خرمشهر، هویزه، جاده اهواز خرمشهر و ... را که بیش از ۶ هزار کیلومتر مربع از خاک ایران را در اشغال بود، توانستند آزاد کنند.

باغبانی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در این عملیات که با عظمت ترین عملیات دوران دفاع مقدس تلقی و طی چهار مرحله در تاریخ ۲ اردیبهشت سال ۶۱ این عملیات آغاز شد و به طور کلی از غرب کارون، جنوب غربی اهواز و شمال خرمشهر این نبرد وسعت عملیات را در خود جای داد که هدف اصلی آزادسازی خرمشهر بود.
 

 
وی با بیان این مطلب که خرمشهر در واقع برگ برنده‌ جنگ بود، افزود: در طول مدتی که آزادسازی خرمشهر طول کشید دشمن مشکلات و موانع زیادی بر سر راه قرار داد هرآنچه که بشر فکر کند از مسلح کردن زمین تا مین گذاری درنقاط مختلف و... همه را بکارگیری کردند تا اینکه با عنایت خدا در روز سوم خرداد سال ۶۱ شاهد این پیروزی عظیم به دست رزمندگان اسلام بودیم که جهان به حیرت درآمد. همچنین کشورهای عربی، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها همه وحشت کرده بودند و به نوعی می‌خواستند صدام را حمایت و پشتیبانی کند امکانات زیادی در اختیارش گذاشتند تا این شکست مفتضحانه ای که بر آنها وارد شده بود خنثی کنند پس از اینکه باورشان شد گفتند خودمان عقب‌نشینی کردیم که این نشانه ضعف آنها بود که در تاریخ ثبت شد.

این فرمانده عملیات بیت المقدس در پایان خاطر نشان کرد:  فتح خرمشهر روز پیروزی ملت ایران است، با توکل بر خدا همانگونه که خرمشهر آزاد شد به زودی شاهد آزادی قدس شریق و نابودی صهیونست ها به دست سربازان شهید حاج قاسم سلیمانی خواهیم بود.

گفتنی است در فرمایشات اخیر دیدار مجازی رهبر معظم انقلاب با دانشجویان، به اخراج امریکایی ها و اسرائیلی ها مجددا” تأکید شد و این ناشی از بصیرت وسیع و عمیقی است که معظم له نسبت به آینده جبهه مقاومت اسلامی دارند و با توجه به سخنرانی تاریخی رهبری که برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته انجام می شود، ما منتظر دریافت تکالیف جدید خویشیم تا سلیمانی وار مثل صاعقه بر اسرائیل فرود آئیم و همزمان با اخراج امریکایی ها از منطقه و فرار پادوهای آنها، طومار غربی ها و عبری ها و سران خائن عربی را در هم بپیچیم.

همچنین در این عملیات ۲۹ نفر از رزمندگان استان سیستان و بلوچستان به فیض شهادت نائل شده و 29 نفر جانباز شدند.

انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1611672
ارسال نظر
نظرات