شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1399/03/02 شناسه خبر: 1611679
موضع قاطع نمایندگان مردم مرکزی در مجلس، علیه رژیم صهیونیستی؛

روز قدس یک ندای جهانی علیه نژاد پستی و کودک کشی است/ مسئله فلسطین دغدغه همه آزادی خواهان جهان است

روز قدس یک ندای جهانی علیه نژاد پستی و کودک کشی است/ مسئله فلسطین دغدغه همه آزادی خواهان جهان است
نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس های دهم و یازدهم با اتخاذ مواضعی قاطع، روز قدس را ندایی جهانی علیه نژادپرستی و کودک کشی و تنفر از رژیم صهیونیستی را محور وحدت تمامی مسلمانان دانستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ بعد از پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۷، انگلستان اعلام کرد سال بعد از فلسطین بیرون خواهد رفت و اداره آن را به سازمان ملل خواهد سپرد. در تاریخ ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ مجمع عمومی سازمان ملل متحد با صدور قطعنامه ای فلسطین را به سه قسمت تقسیم کرد. ۴۳ درصد آن را در اختیار عرب ها و ۵۶ درصد آن را در اختیار یهودیان قرار داد و بیت المقدس نیز بین المللی اعلام گردید. زمانی که قیمومت بریتانیا بر فلسطین در ۱۵ مه ۱۹۴۸ به پایان رسید در واقع تمامی نهادهای سیاسی فلسطینی از بین رفته بود و هیچ سازمانی برای پر کردن خلاء موجود، وجود نداشت. صهیونیستها که بر نواحی کشور یهود در قطعنامه تقسیم مسلط بودند یک شورای موقت حکومتی مرکب از ۳۸ عضو تأسیس کردند که به نوبه خود یک کابینه ۱۳ نفره را انتخاب کرد. همان روز «دیوید بن گوریون» که بعداً مقام نخست وزیری و وزارت دفاع را به عهده گرفت، تشکیل دولت را اعلام کرد. بلافاصله بعد از این اعلام، دولتهای ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی، اسرائیل را به رسمیت شناختند و تاریخ منحوس رژیم غاصب صهیونیستی آغاز شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و اسرائیل منافع خود را در خطر دیدند. این خطر زمانی محسوس تر شد که رهبر کبیر انقلاب اسلامی، در روز ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ در پیامی خطاب به مسلمین ایران و جهان، آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامید و از مسلمانان جهان و دولت های اسلامی خواست برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

این مراسم که ابتدا در کشور ایران برگزار شد، سال به سال با استقبال بیشتر کشورهای اسلامی و حتی غیراسلامی رو به رو شد تا جایی که اکنون و با گذشت ۴ دهه از اعلام روز جهانی قدس، بیش از ۸۰کشور دنیا این روز را با برگزاری مراسمی گرامی میدارند و خواستار پایان حکومت غاصب صهیونیستی هستند.

امسال با شیوع گسترده ویروس کرونا در اقصی نقاط دنیا، محدودیت هایی در برگزاری این مراسم وجود دارد و به همین دلیل تصمیم بر آن شد تا در آخرین جمعه ماه رمضان، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در گفتگوی زنده تلویزیونی با ملت های سراسر دنیا، مطالب مهمی را در خصوص مسئله فلسطین و روز جهانی قدس بیان کنند. سخنانی که قطعا با بازخورد گسترده ای در خبرگزاری های داخلی و خارجی مواجه خواهد شد.

هر ساله علاوه بر رهبر انقلاب اسلامی، مقامات دیگر کشور، از رئیس جمهور گرفته تا رئیس قوه قضائیه و نمایندگان مجلس، در روز قدس با اتخاذ مواضعی قاطع و محکم، خواستار نابودی رژیم نامشروع صهیونیستی هستند.

امسال و در آخرین روزهای مجلس دهم نیز، نمایندگان مردم با تصویب دو فوریتی طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی، عزم راسخ ملت ایران برای مقابله با این رژیم غاصب را به گوش جهانیان رساندند.

دیارآفتاب در راستای رسالت خود، با چند نماینده مجلس دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی مصاحبه هایی ترتیب داده تا نظر آنان را در خصوص روز قدس و آرمان فلسطین، بداند.

سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس دهم:

روز قدس یک ندای جهانی علیه نژاد پستی و کودک کشی است

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به روز قدس گفت: قدس قبله اول مسلمین است و قطعه ای جدا نشدنی از سرزمین اسلامی است.

وی افزود: امروز قدس تحت تأثیر بی سابقه ترین جنایات و ظلم ها در تاریخ قرار گرفته و قدرت های زورگو و نژاد پرست امروز همه دست در دست یکدیگر دادند تا این سرزمین اسلامی را غصب کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در موضوع فلسطین یک ظلم بی سابقه به مردم فلسطین شده، گفت: روز قدس فریاد بلند دفاع از مردم فلسطین است و بدین جهت اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه رژیم غاصب صهیونیستی قبله اول مسلمانان را اشغال کرده است و یک همدلی و هماهنگی در جوامع اسلامی باید شکل گیرد تا قبله اول مسلمانان آزاد شود، افزود: رژیم صهیونیستی یک رژیم نژاد پرست و کودک کش است و روز قدس یک ندای جهانی علیه نژاد پستی و کودک کشی است.

سلیمی با اشاره به اینکه روز قدس یک ندای جهانی علیه نژاد پستی و کودک کشی است تصریح کرد: رژیم غاصب صهیونیستی تاکنون خون صدها هزار نفر بی گناه را به ناحق ریخته است و روز قدس دفاع از این مظلومان است.

وی با تأکید بر اینکه قدس همواره به عنوان روز آزادی خواهان جهان باقی خواهد ماند، گفت: قطعا قدس به عنوان قبله اول مسلمانان و یک روز به یادماندنی برای همه و نه تنها مسلمانان بلکه همه ملت های آزادی خواه باقی خواهد ماند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: امسال با توجه به شرایطی که در منطقه و جهان است نیاز است به این روز اهمیت داده شود و امروز زنده نگه داشتن روز قدس بیش از پیش اهمیت دارد.

آصفری منتخب مجلس یازدهم:

مسئله فلسطین دغدغه همه آزادی خواهان جهان است

محمدحسن آصفری، منتخب مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم در گفتگو با دیارآفتاب با اشاره به روز قدس و مطالبه جامعه جهانی برای نابودی اسرائیل؛ گفت: مسئله فلسطین امروز متعلق به بخش خاصی نیست و امروز مسئله فلسطین دغدغه همه ملت های مسلمان و آزادی خواهان جهان است.

وی افزود: فلسطین امروز به نماد مبارزه با استکبار تبدیل شده و ملت فلسطین هم به ملت آزادی خواه در برابر زیادی خواهان دنیا تبدیل شده است.

منتخب مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه امروز بیش از ۷۰ سال از روز نکبت که رژیم صهیونیستی که سرزمین های مسلمان را اشغال کرده می گذرد، گفت: رژیم جعلی صهیونیستی در اهداف شوم و پلید خود مسئله نیل تا فرات را دنبال می کرد و همچنان که در پرچم این رژیم به شکل دو نوار آبی آمده این هدف دنبال می شد و به دنبال غصب تمام سرزمین های نیل تا فرات بود.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد انتفاضه ملت فلسطین روز به روز نماد جهانی به خود بگیرد و روز قدس به عنوان یک مسئله مهم برای ملت های اسلامی و دنیا مطرح باشد.

آصفری با اشاره به اینکه حضرت امام(ره) با نگاه تیزبینانه ای که داشتند برای اتحاد و انسجام ملت های مسلمان جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کردند، گفت: این مسئله باعث شد تا کسی مسئله فلسطین را فراموش نکند.

وی تصریح کرد: قبل از پیروی انقلاب اسلامی موضوع فلسطین در حال فراموش شدن بود و اسرائیل روز به روز در حال غارت ها و غصب بیشتری بود و در حال توسعه شهرک نشینی خود بود.

منتخب مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه شکل گیری انقلاب اسلامی حرکت اسرائیل در منطقه را متوقف کرد، گفت: انقلاب اسلامی جلوی اقدامات روبه جلو و تلاش های اسرائیل را گرفت و یک اتحاد و انسجام برای ملت های مسلمان به وجود آمد که همه در مقابل زورگویی های این رژیم غاصب ایستادگی کنند.

وی افزود: امروز رژیمی که دنبال نیل تا فرات بود به برکت تفکر امام و انقلاب اسلامی دنبال این است که حدأقل بتواند منطقه خود را حفظ کند و آن را از دست ندهد و امروز به برکت روز قدس رژیم غاصب صهیونیستی بر سرجای خود نشسته است.

آصفری با اشاره به اینکه یک روز اسلحه ملت فلسطین سنگ و کلوخ بود اما امروز مردم فلسطین مجهز به سلاح شدند، گفت: امروز ملت فلسطین در مقابل با هرگونه تهاجم رژیم صهیونیستی پاسخی درخور به آنها می دهند و با موشک هایی که در اختیار دارند توانسته اند در برابر جنایت های اسرائیل دفاع کنند.

وی با تأکید بر اینکه تا زمانی که اسرائیل در منطقه وجود دارد باید به روز قدس اهمیت داد، گفت: امروز پشتوانه رژیم صهیونیستی دولت و سنای آمریکا است و این را قطعا می دانند با اقدامات واهی همچون ایجاد سفارت خانه در فلسطین نمی توانند رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت بشناسند.

منتخب مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با اشاره به آثار و برکات روز قدس بیان کرد: اتحاد و انسجام بین مسلمانان و جلوگیری از پیشروی ها و غصب سرزمین ها توسط اسرائیل از مهمترین آثار روز قدس است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی یک دولت نیست بلکه یک حزب است که برای براندازی کشورهای مسلمان ایجاد شده است.

حسینی نماینده تفرش آشتیان و فراهان:

روز قدس بعنوان تفکری جهانی در دنیا شناخته می شود/تصویب طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی نشان دهنده تصمیم قاطع نظام است

محمد حسینی نماینده تفرش آشتیان و فراهان در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص لزوم برگزاری روز جهانی قدس و تاثیر آن بر وحدت و همدلی بیشتر امت اسلامی، گفت: با توجه به شکل گیری انقلاب اسلامی به عنوان نظام جدید مدیریتی در دنیا، نیاز است تا از آرمان های این نظام که در راستای آرمان های اسلام ناب محمدی است، حفظ و حراست شود.

وی با بیان اینکه یکی از آرمان های انقلاب اسلامی در حوزه جهانی، مسئله فلسطین بوده و خواهد بود، افزود: امام راحل(ره) با نگاه عمیق خود، برای وحدت بخشی به مسلمانان دنیا مسئله فلسطین را در نظر داشتند و به آن تاکید کردند. به همین دلیل ایشان آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند.

حسینی ادامه داد: با اینکه این روز ابتدا در کشور ایران گرامی داشته می شد، ولی به تدریج در سراسر دنیای اسلام و حتی کشورهای غیر اسلامی گسترش پیدا کرد و امروز به عنوان تفکری جهانی در سرتاسر دنیا شناخته می شود.

نماینده تفرش آشتیان و فراهان در مجلس دهم، با اشاره به شرارت های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی، گفت: امروز با توجه به گسترده شدن جنایات رژیم صهیونیستی نیازمند وحدت و انسجام بیشتری میان تمام مسلمانان دنیا هستیم. البته با توجه به شرایط خاص کرونایی کشور، نیاز است تا با در نظر گرفتن تمهیدات خاص بهداشتی، روز جهانی قدس گرامی داشته شود و شرایط با سال های گذشته متفاوت است.

وی تصریح کرد: بخاطر همین شرایط خاص، نیاز است تا رسانه ها در فضاهای مجازی با تشکیل کمپین های ضد صهیونیستی اقداماتی را انجام دهند تا ضمن ایجاد وحدت و همدلی میان تمام مسلمانان جهان، تجدید میثاقی دوباره با آرمان های انقلاب صورت بگیرد.

حسینی با اشاره به تصویب طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی در آخرین روزهای مجلس دهم، گفت: خوشبختانه این طرح بدون رای مخالف در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که نشان از تصمیم قاطع انقلاب اسلامی برای مقابله با استکبار جهانی و هر گونه تحرکات رژیم اشغالگر قدس در منطقه است.

منصوری نماینده ساوه در مجلس:

تنفر و انزجار از رژیم صهیونیستی، محور وحدت تمامی مسلمانان است

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه در مجلس دهم در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص لزوم گرامیداشت روز قدس و اهمیت آن، گفت: یکی از محورهای وحدت تمام مسلمانان دنیا، تنفر و انزجارشان از رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است.

وی با اشاره به لزوم برگزاری روز قدس، افزود: این روز مهم ترین عامل وحدت میان مسلمانان دنیا است و گرامیداشت این روز، وظیفه ای دینی و اخلاقی برای هر مسلمانی است.

منصوری با اشاره به ظلم چندین ساله رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، ادامه داد: اگر ظلمی به مسلمانی در گوشه ای از دنیا انجام شود، تمام امت مسلمان بر خود وظیفه می دانند تا به پا خیزند و به فریاد او واکنش نشان دهند.

نماینده مردم ساوه در مجلس دهم با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، گفت: با اینکه ایران اسلامی مبدا نامگذاری این روز بود، ولی امروزه شاهدیم در بسیاری از کشورهای دنیا روز قدس گرامی داشته می شود.

وی برگزاری روز قدس را لبیک به سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: البته امسال با توجه به شرایط خاص کرونایی، امکان برگزاری مراسم روز قدس مانند سال های گذشته نیست، ولی نفس گرامی داشتن این روز از اهمیت بالایی برخوردار است و مردم با نشستن پای سخنرانی مقام معظم رهبری، بار دیگر به آرمان های نظام اسلامی لبیک خواهند گفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611679
ارسال نظر
نظرات