شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:02 منتشر شده در مورخ: 1399/03/02 شناسه خبر: 1611683
معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا:

آزادی قدس تبدیل به یک پژواک جهانی شده است

آزادی قدس تبدیل به یک پژواک جهانی شده است
سنایی راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این مطلب که آزادی قدس تبدیل به یک پژواک جهانی شده است، گفت: همه ساله مردم مسلمان برای آزادی قدس و پشتیبانی از این مسئله به میدان می آیند و در راس همه مصائب جهان اسلام، موضوع فلسطین قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سنایی راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان این مطلب که با ابتکار رهبر صدیق و معمار کبیر انقلاب اسلامی، آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس نامگذاری شده است، گفت: امروز موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام مطرح شده و قرار گرفتن این مناسبت در ماه رمضان، پیوند موضوع فلسطین با هویت اسلامی جهان اسلام را مشخص تر می کند.

سنایی راد اظهار کرد: تا قبل از این، سعودی ها و دولتهای عربی و بخشی از مردم فلسطین مدعی آزادی قدس از اشغال بودند که در واقع این اقدام حضرت امام(ره)، موضوع آزادی قدس را به سمت مسلمانان کشاند.

راس همه مصائب جهان اسلام، موضوع فلسطین قرار دارد

وی با بیان این مطلب که آزادی قدس تبدیل به یک پژواک جهانی شده است، افزود: همه ساله مردم مسلمان برای آزادی قدس و پشتیبانی از این مسئله به میدان می آیند و در راس همه مصائب جهان اسلام، موضوع فلسطین قرار دارد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: چنین اقدامی به مبارزات برای آزادی فلسطین و مقاومت در برابر توسعه طلبی و اشغالگری رژیم صهیونیستی، ماهیت اسلامی، جهادی و شهادت طلبانه داد. با شکل گیری سازمانهای جهادی، برخی از سازمانهای مبارزاتی غرب هم به این سازمانهای جهادی پیوستند و لذا این سبب تغییر ماهوی مبارزه شد و قبل از این با ماهیت ناسیونالیستی و گاهی کمونیستی دنبال می شد که ماهیت اسلامی پیدا کرد.

سنایی راد یادآور شد: هویت اسلامی پیدا کردن این مسئله، عمق مبارزه را افزایش داد و حمایت جهان اسلام را جذب کرد. در واقع توانست موازنه مبارزه با رژیم صهیونیستی را تغییر دهد. امروز حزب الله لبنان، دست برتر را در مبارزه با رژیم صهیونسیتی دارد، گروههای جهادی حماس و جهادی اسلامی در غزه چندین بار رژیم صهیونیستی را وادار به پذیرش شکست کرده اند.

وی عقب نشینی رژیم صهیونیستی از غزه را از آثار هویت اسلامی این مبارزه دانست، ادامه داد: علی رغم نابرابری سخت افزارانه اما در حوزه نرم افزاری جنگ اعتقادی- اسلامی موجب شده که آرزوهای رژیم صهیونیستی که زمانی دنبال بحر تا نهر و سرزمین های بین نیل تا فرات را هدف گذاری کرده بود، امروز مجبور به کشیدن دیوار به دور خودش و اتخاذ مواضع منفعلانه است.

طرح معامله قرن مصادره قدس به نفع صهیونیستها است

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این مطلب که طرح معامله قرن، یک طرح آمریکایی- صهیونیستی است که در واقع باید "جنایت قرن" نامید، گفت: این طرح هیچ کدام از معیارهای لازم توافق برای طرف فلسطینی را باقی نمی گذارد و یک معامله یک جانبه به نفع رژیم صهیونیستی است.

سنایی راد، طرح معامله قرن را مصادره قدس به نفع صهیونیستها دانست و ادامه داد: این طرح نه تنها اجازه بازگشت به آوارگان فلسطینی را نمی دهد بلکه یک اقدام نژادپرستانه و نژاد ستیزانه رژیم صهیونیستی است که به آوارگی ملت مظلوم فلسطین منتهی می شود و اجازه شکل گیری یک دولت مستقل را به فلسطینی ها نمی دهد.

وی اضافه کرد: طرح معامله قرن، معامله نیست بلکه تحمیل ظالمانه و کثیف به حساب می آید. هنگامی که فردی نظیر ترامپ، پرچمدار آن باشد، ماهیت ظالمانه این طرح کثیف بیشتر مشخص می شود.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا خاطر نشان کرد: انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به قدس، به رسمیت شناختن اشغال بلندی های جولان، الحاق بخشی از کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی، شاخصه هایی بر یک جانبه بودن این طرح به نفع رژیم صهیونیستی در ادامه اشغالگری و جنایتی است که از روز نکبت آغاز شده و نکبت بارتر از این طرح هم دنبال می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1611683
ارسال نظر
نظرات