شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/03/02 شناسه خبر: 1611696

احیای دریاچه ارومیه به لطف بارندگی ها

احیای دریاچه ارومیه به لطف بارندگی ها
سطح تراز در دریاچه ارومیه در اردیبهشت ماه سال جاری ۰.۶۱ سانتی متر افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۶۱ سانتیمتر افزایش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۵.۲۹ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۲۹ اردیبشهت ماه به ۱۲۷۱.۹۱ سانتیمتر از سطح دریا رسید، این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱۲۷۱.۹۲ سانتیمتر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری ۳۲۴۸.۹۴ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۳۲۵۴.۵۱ کیلومتر مربع کاهش و وسعت دریاچه نسبت به میانگین دراز مدت سال مشابه ۱۲۶۴.۹۸ کاهش یافته است.

لازم به ذکر است؛ حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۲۹ اردیبشهت ماه سال جاری، ۵.۲۹ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۵.۳۲ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۶.۰۴ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است؛ بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۹۹ حدو د ۱۲۷۱.۹۱ متر و وسعت دریاچه ۳۲۴۵ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1611696
ارسال نظر
نظرات