شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1399/03/02 شناسه خبر: 1611742
امام جمعه اهل سنت گله دار:

هیچ‌وقت مسئله ی قدس را فراموش نمی کنیم

هیچ‌وقت مسئله ی قدس را فراموش نمی کنیم
شیخ مصطفی نوری امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار روز قدس را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و بیان داشت: ملت شریف ایران هیچ‌وقت مسئله ی قدس را فراموش نکرده، نه زیر آتش توپخانه دشمنانش در ۸ سال دفاع مقدس و نه در شرایط سخت قرنطینه کرونایی امروز و با توجه به مشکلاتی که در اثر کرونا به وجود آمده، در فضای مجازی انزجار و خشم خود را از صهونیسم کودک کش اعلام خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از شیرازه، شیخ مصطفی نوری امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار در خصوص رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل به خبرنگار ما گفت: ابتدا از طرف خود و همکارانم در نماز جمعه و جماعات منطقه گله‌دار از نیروهای جان‌برکف سفید پوش بهداشت تشکر و قدردانی می کنم و همچنین شهادت جمعی از کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی را به خانواده‌های محترم و معظم ایشان تبریک و تسلیت عرض می کنم.


امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار افزود: مسجدالاقصی (قدس) مکانی است مقدس و دیاری پر خیروبرکت و سرزمینی که خداوند در بدو آفرینش تاکنون این مکان را خجسته و گرامی دانسته و موردتوجه  ایزد متعال بوده است و از خبرسازترین اماکن در طول تاریخ و شاهد صحنه‌هایی سنگین و نبرد و پیکارهای جنگجویانه بوده است.

شیخ مصطفی نوری با بیان اینکه این مکان مقدس هجرت‌ها و کوچ‌ها به خود دیده است،اظهار نمود: پیامبران بسیاری در آن سرزمین چشم به جهان گشوده‌اند، بارها حاملان وحی الهی در آن سرزمین پربرکت فرود آمده‌اند و قدس اولین قبله‌گاه و سومین حرم خدا، طرف دیگر اسرا و معراج نبی خدا محمد بن عبدالله صلی‌الله علیه و علی اله و سلم است که از آنجا به آسمان صعود کرد و پیام وحی الهی را دریافت کردند، قدس هم‌اکنون هفتادودو سال است که در قبضه یهود و صهیونیسم غاصب است با دسیسه‌ها و توطئه‌های استعمارگران پیر، یهود و صهیونیسم را به آن مسلط هستند.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) برای حمایت از مردم فلسطین و آزادی نهایی قدس طی یک فرمان تاریخی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند و این روز به نماد مبارزه با ظلم و ستم تبدیل شد که ایران اسلامی و تمام مسلمانان دنیا در این روز خشم و انزجار خود از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می کنند.

نوری افزود: قبل از سال۵۷ مسئله فلسطین و مردم این کشور کاملا فراموش شده بود اما فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) روحی دوباره در این کالبد خشکیده دمید و به جهان اسلام امیدی دیگر داد.

 امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار روز قدس را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و بیان داشت: ملت شریف ایران هیچ‌وقت مسئله ی قدس را فراموش نکرده، نه زیر آتش توپخانه دشمنانش در ۸ سال دفاع مقدس و نه در شرایط سخت قرنطینه کرونایی امروز و با توجه به مشکلاتی که در اثر کرونا به وجود آمده در فضای مجازی انزجار و خشم خود را از صهونیسم کودک کش اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه روز قدس نماد همبستگی و مایه ی اتحاد و بیداری میان مسلمانان است، خاطرنشان ساخت: امروز برخی از سران کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در قالب طرح معامله قرن در پی عادی‌سازی روابط خود با رژیم خون‌آشام صهیونیستی هستند، این کشورها بدانند که سازش و نرمش در مقابل دشمن، امنیت، آسایش و رفاه به ارمغان نخواهد آورد، و قدس به جایگاه خود بازخواهد گشت و صهیونیسم‌ها از این سرزمین رانده خواهند شد.  

نوری تصریح کرد: امروز تمامی مسلمانان جهان شرعا موظفند از راه هایی که مهیا است و در اختیار دارند انزجار خود از رژیم کودک کش صهیونیستی را اعلام کنند.

شیخ مصطفی نوری در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: از خدای متعال می‌خواهیم که شر این ویروس از سر بندگان خدا دفع  شود و دعا سلامتی برای همه بیماران و طول عمر برای همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری  ایران اسلامی رادارم.

پایان پیام/

https://www.dana.ir/1611742
ارسال نظر
نظرات