شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1399/03/02 شناسه خبر: 1611824

انتخاب روز قدس نماد اعتراض به برخورد نظام سلطه با فلسطین است

انتخاب روز قدس نماد اعتراض به برخورد نظام سلطه با فلسطین است
حاتمی، کارشناس سیاسی و استاد دانشگاه گفت: انتخاب روز قدس نماد اعتراض به برخورد نظام سلطه با فلسطین است چرا که این امر منجر به این شد که حقانیت موضوع فلسطین در اذهان عمومی ماندگار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد علی حاتمی کارشناس سیاسی در آستانه روز قدس در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط موجود باید از شیوه های نوین ابراز همدردی و همراهی و حمایت از مردم فلسطین استفاده کرد و فضای مجازی می تواند بهترین راهکار برای طرح های مردمی باشد.

حاتمی افزود: در تمام اصول و بیانیه های جمهوری اسلامی ایران دیده شده که ایران از معدود کشورهایی است که در شعار و عمل سعی کرده تا حقانیت و موجودیت سرزمینی به نام فلسطین را اثبات کند و برای این کار بسیار تلاش شده است.

 وی عنوان نمود: حامیان رژیم صهیونیستی به‌دنبال این هستند که با مهار قدرت‌های محور مقاومت و طرح‌های سخیفی مانند معامله قرن حاشیه امن ابدی برای این رژیم ایجاد کنند؛ در حالی‌که ملت‌های مسلمان با آگاهی نسبت به افکار پلید رژیم صهیونیستی و حامیان آن فریب این‌گونه اقدامات را نخواهند خورد.

 حاتمی خاطرنشان کرد: امسال روز قدس از اهمیتی مضاعف برخوردار است‌. در روز قدس باید با نشان دادن اتحاد و هم‌دلی خود در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی رویای دشمنان را در تسلیم کردن ملت ایران و محور مقاومت آشفته سازیم.

وی ادامه داد: انتخاب روز قدس که نماد اعتراض به برخورد نظام سلطه با فلسطین است، یک اقدام هوشمندانه بود زیرا منجر به این شد که حقانیت موضوع فلسطین در اذهان عمومی ماندگار شود و از این جهت بسیار خوب است.

این کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه برگزاری روز قدس با وجود معامله قرن، اقدامات نتانیاهو و مسائل منطقه ای می تواند حقانیت فلسطین را در اذهان عمومی زنده نگه دارد خاطر نشان کرد: حضور همه ی مردم در وپویش های اجتماعی و حمایتی از مردم فلسطین و روز قدس و ابراز تنفر از غاصبان این سرزمین مقدس  قطعا و یقینا می تواند  همراهی و همکاری و موج آفرینی بیشتری را در این رابطه رقم بزند. در حقیقت  امسال با توجه به شرایط موجود باید از شیوه های نوین ابراز همدردی و همراهی و حمایت از مردم فلسطین و بالاخص محاصره شدگان غزه استفاده کرد. فضای مجازی می تواند بهترین راهکار برای طرح های مردمی باشد.

حاتمی در پایان بیان کرد:  امسال، روز جهانی قدس در شرایطی برگزارمی شود که ترور مهم‌ترین فرمانده جهانی جبهه مقاومت، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، توسط تروریست‌های آمریکایی و اقدامات رژیم اشغال گر قدس در اجرای طرح‌های توسعه طلبانه غیرانسانی و مغایر با تمام توافقات قبلی و با حمایت وقیحانه دولت تروریستی آمریکا، نشان از نقشه ای شوم و شیطانی برای فلسطین و مقاومت دارد. ازاین‌رو، روز جهانی قدس امسال از اهمیتی مضاعف برخوردار است که هم‌زمان با مبارزه با ویروس منحوس کرونا اعتراض با اشغالگری صهیونیست‌ها و حمایت از فلسطین، با همدلی امت روزه دار و همه آزادی خواهان جهان با مبارزان و مجاهدان آزادی قدس دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1611824
ارسال نظر
نظرات