شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1612023
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان:

۱۲۰ کانون خادمیاری در قزوین فعالیت دارند/ توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مؤمنانه

۱۲۰ کانون خادمیاری در قزوین فعالیت دارند/ توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مؤمنانه
حسنعلی نوروزی گفت: در راستای اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه، توزیع ۱۰ هزار بسته ارزاق و ۸۰ هزار پرس غذای گرم در قالب اطعام رضوی برنامه‌ریزی شده بود که تا روز گذشته حدود ۱۰۵ هزار پرس غذا و ۱۴ هزار بسته ارزاق توزیع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسنعلی نوروزی در گفت‌وگو با  صبح قزوین؛ با اشاره به فعالیت آستان قدس رضوی در قزوین اظهار کرد: نمایندگی آستان قدس رضوی در استان در سال 95 با حضور حجت الاسلام رئیسی تشکیل و فعالیت عملی خود را از تیر ماه 96 آغاز کرد و طی این مدت چهار هزار خادمیار در سطح استان ثبت نام کرده و 120 کانون خادمیاری ساماندهی شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای شکل گیری آستان قدس در استان تاکنون خدمات شایان ذکر و قابل توجهی انجام شده که توزیع بسته‌های معیشتی توسط خادمیاران از جمله آن‌ها است.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قزوین ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب پیش از آغاز ماه مبارک رمضان پیام مواسات، همدلی و رزمایش کمک مؤمنانه را اعلام کردند و در پی آن تمام مردم ایران، نیروهای مسلح، ائمه جمعه و نهادهای حمایتی فعالیت‌هایی را انجام دادند و در نتیجه شاهد رزمایشی بزرگ هستیم.

وی افزود: خادمیاران در آستان قدس نیز طبق روال گذشته و به طور مستمر توزیع بسته‌های معیشتی را انجام می‌دهند و به طور متوسط ماهیانه دو هزار و 500 تا سه هزار بسته ارزاق در سطح استان شامل توزیع گوشت قربانی، به همراه روغن و ماکارانی یا برنج توزیع می‌شود، علاوه بر آن محرومیت زدایی، درمان، مشاوره و فعالیت فرهنگی از دیگر اقدامات خادمیاران است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در طول سه سال گذشته 36 هزار بسته معیشتی و 500 هزار پرس غذای گرم در سطح استان توزیع شده، در رزمایش مواسات نیز توزیع 10 هزار بسته و 80 هزار غذا در قالب اطعام رضوی برنامه ریزی شده که تا روز گذشته حدود 105 هزار پرس و 14 هزار بسته ارزاق توزیع شده است.

وی ادامه داد: در مرحله دوم نیز پنج هزار و 250 بسته توزیع می‌شود که شامل هزار و 200 بسته در شهرستان بوئین زهرا، هزار و 100 بسته در شهرستان آوج، 300 بسته در آبیک، 600 بسته در تاکستان و 250 بسته در الموت شرقی است.

فعالیت 25 کانون تخصصی در نمایندگی آستان قدس رضوی قزوین

نوروزی بیان کرد: در مرحله سوم نیز حدود پنج هزار بسته در چند روز پس از عید سعید فطر توزیع خواهد شد، البته خدمت همواره ادامه دارد و بسته‌های ارزاق پس از ماه مبارک نیز توزیع می‌شوند.

وی ادامه داد: طی این ایام 159 هزار پک بهداشتی و همچنین 87 راس دام شامل پنج گاو و 82 گوسفند نیز ذبح و گوشت آن بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قزوین درباره نحوه ثبت نام خادمیاری گفت: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به کانون‌های خادمیاری نسبت به پر کردن فرم خادمیاری و نوع فعالیت متناسب با نوع علاقه و تخصص خود اقدام کنند، تاکنون 25 نوع کانون تخصصی از جمله مداحی، فرهنگی، قرآنی، کتابخوانی، رسانه و فضای مجازی و جوانان زیر سایه خورشید در آستان قدس شکل گرفته است.

وی ادامه داد: برخی کانون‌ها نیز خدمات عمومی از جمله تهیه و توزیع بسته‌های ارزاق را ارائه می‌دهند، این کانون‌ها در قالب محله‌ای در مساجد مختلف بویژه مناطق محروم و کم برخوردار فعال هستند.

این مقام مسئول عنوان کرد: ما خانواده‌هایی را از قبل شناسایی کرده‌ایم و اولویت خدمات خادمیاران مناطق موقوفه آستان قدس و افرادی هستند که تحت پوشش نهادهای حمایتی نباشند، البته به دلیل میزان نذورات و حمایت‌هایی که وجود دارد به سایر مناطق نیز خدمات ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: دهه کرامت و دهه آخر صفر برنامه‌های فرهنگی ویژه ما هستند، از ابتدای شکل گیری نمایندگی آستان قدس در استان 927 هزار و 492 نوع خدمت با ارزش 25 میلیارد و 700 میلیون تومان شکل گرفته است.

نوروزی ابراز کرد: نهاد ما تحت پوشش هیچ نهاد دولتی نیست و هزینه جاری به آن تعلق نمی‌گیرد، افراد در این سیستم حقوقی دریافت نمی‌کنند و تمام فعالیت‌ها با کمک خیرین و داوطلبانه و با عنایت علی ابن موسی الرضا(ع) انجام می‌شود.
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1612023
ارسال نظر
نظرات