شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1612110
آیت الله دری نجف آبادی با صدور پیامی به مناسبت سوم خرداد؛

فتح خرمشهر حماسه‌ای ماندگار و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است

فتح خرمشهر حماسه‌ای ماندگار و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با صدور پیامی سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر را حماسه‌ای برجسته، ماندگار و برگ زرینی در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در پیامی به مناسبت سوم خردادماه با تاکید بر اینکه  آزادسازی خرمشهر حماسه‌ای برجسته، ماندگار و برگ زرینی در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی است تاکید کرد: فتح خرمشهر که امام راحل در اهمیت آن فرموده اند «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، ضربه مهلکی بر پیکر استکبار و عمال دست نشانده اش وارد کرد و مجموعه ای از توطئه ها و دسیسه های دشمنان، که با پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران آغاز شده بود را نقش بر آب کرد.

دری نجف آبادی اظهار کرد: دشمن با هدف تسخیر کامل خوزستان و الحاق آن به عراق، تسلط همه جانبه بر اروند کنار برای گسترش تجارت های دریایی و در نهایت سقوط انقلاب اسلامی با ایران وارد جنگ شد اما با توجه به تمام امکانات و تسلیحات، حتی یک وجب از این خاک را نتوانست تصرف کند که این مهم نتیجه ایمان قوی رزمندگان اسلام بود.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ کشور سرمایه دار و ابر قدرت دنیا با کمک های مالی، تسلیحاتی و اعزام نیروهای نظامی به عراق، سعی در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند اما ایمان رزمندگان ایران زبونی و شکست رژیم بعثی را به همراه داشت.

امام جمعه اراک: فتح خرمشهر در نتیجه عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس همچنان بر تارک ایران اسلامی می‌درخشد و یادآوری دلاورمردی های رزمندگان اسلام الگویی ارزشمند برای نسل جوان در حفظ و حراست از آرمان‌های نظام اسلامی است و بازخوانی آن عملیات غرورآفرین و تشریح آن برای نسل جوان یکی از ضروریات امروز جامعه ایران اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار و ۸۰۰ رزمنده سلحشور و باغیرت استان مرکزی در غالب شش گردان علی ابن ابیطالب (ع)، امام حسین (ع)، امام حسن (ع)، امام سجاد (ع)، جانبازان روح‌الله و گردان توپخانه در کنار دیگر رزمندگان از نقاط مختلف میهن اسلامی در عملیات بیت‌المقدس حضور داشتند و پاسداشت مقام رشادت‌های این عزیزان و مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی به‌خصوص شهدای عملیات بیت‌المقدس باید به یک فرهنگ در جامعه ایران اسلامی تبدیل شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1612110
ارسال نظر
نظرات