شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:37 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1612249

شیوع کرونا و بر ملا شدن دروغی به نام «برابری» در آمریکا

شیوع کرونا و بر ملا شدن دروغی به نام «برابری» در آمریکا
ویروس مرزی میان ثروت و فقر نمی‎شناسد اما دولت آمریکا در توزیع منابع بین مردم تبعیض قائل می‎شود و دست از کمک به ضعیف‎ترین گروه‎های جامعه از جمله سالخوردگان و فقرا برداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رادیو بین المللی چین، از آغاز ماه مارس تا کنون، دولت آمریکا مخاطرات شیوع کرونا و استرداد بی رحمانه دستکم هزار کودک مهاجر به کشورهای مکزیک، السالوادور، گواتمالا و هندوراس را نادیده گرفته است. برخی کودکان به دلیل مشکلات موجود برای بازگشت به کشور خود، مجبور بودند در اردوگاه‎های مرزی سکونت کنند و حتی به بیماری‎هایی نیز مبتلا شده‎اند.

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام آمریکا سبب شده که کودکان در معرض تهدید جدی و خطرات ناشی از این شرایط قرار بگیرند. یونیسف همچنین ابراز نگرانی کرد که این کودکان ممکن است به خاطر مظنون بودن به ابتلا به کرونا مورد خشونت و تبعیض قرار بگیرند.

همه گیری کرونا همانند یک آیینه، ریاکاری، خودخواهی و بی رحمی سیاستمداران مدعی "برابری" انسان‎ها در آمریکا را منعکس کرد.

بسیاری از سالخوردگان آمریکایی که در خانه‎های سالمندان زندگی می کنند، از نظر بسیاری از سیاستمداران آمریکایی آدم‎های بی‎فایده و بی‎مصرف تلقی می‎شوند. برخی ایالات آمریکا به سازمان‎های مسئول مراقبت از سالمندان دستور داده‎اند که سالخوردگان مبتلا به کرونا را بستری کنند نباید از در اختیار دادن تخت‎های بیمارستانی به آنان خودداری کنند.

ویروس مرزی میان ثروت و فقر نمی‎شناسد اما آمریکا در توزیع منابع بین مردم تبعیض قائل می‎شود و دست از کمک به ضعیف‎ترین گروه‎های جامعه از جمله سالخوردگان، کودکان، فقرا و اقلیتهای قومی نیازمند برداشته است.

بر اساس داده‎های منتشر شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز، آمریکایی‎های آفریقایی تبار 52 درصد موارد مبتلا و 58 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در آمریکا را تشکیل می‎دهند و در این حالی است که این اقلیت تنها 13.4 درصد از کل جمعیت آمریکا تشکیل می‎دهد.

میزان بالای ابتلا و مرگ و میر در میان گروه‎های ضعیف‎تر جامعه آمریکا نتوانسته توجه دولت را به خود جلب کند. سیاستگذاران همچنان تصمیماتی بی‎رحمانه را در پیش می‎گیرند و در فکر تأمین منافع سیاسی خود هستند.

همان طور که مجله «تایم» آمریکا چندی پیش در مقاله ای نوشت: "شیوع کرونا شکست دموکراسی آمریکایی را به دنبال داشت."

https://www.dana.ir/1612249
ارسال نظر
نظرات