شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1399/03/04 شناسه خبر: 1612335
همزمان ورود نخستین نفتکش ایرانی به آب‌های ونزوئلا صورت گرفت؛

قدردانی وزیر نفت و نیروهای مسلح ونزوئلا از ایران

قدردانی وزیر نفت و نیروهای مسلح ونزوئلا از ایران
همزمان با انتشار خبر ورود اولین نفتکش حامل سوخت ایران به «منطقه ویژه اقتصادی» ونزوئلا، وزیر نفت و یکی از فرماندهان نیروهای مسلح ونزوئلا در پیامی توئیتری از ایران قدردانی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همزمان با وارد شدن نفتکش حامل سوخت «فورچون» با پرچم ایران به آب‌های ونزوئلا، «طارق الایسامی» وزیر جدید نفت این کشور شنبه شب در یک پیام توییتری نوشت: «ممنون برادران».

الایسامی در صفحه توییتری خود نوشت: «همکاری میان ایران و ونزوئلا در زمینه انرژی علاوه بر اینکه ما را به عنوان کشورهای عضو اوپک متحد می‌کند، مبتنی بر تبادل علمی و توسعه تولید صنعت هیدروکربن است. ممنون برادران!»

الایسامی در پیام دیگری نوشت: «به نمایندگی از نیکلاس مادورو و همه شهروندان ونزوئلا به کشتی‌های جمهوری اسلامی ایران که قصد ورود به بنادر ما را دارند، سلام می‌گوئیم و به آنها ادای احترام می‌کنیم. این همکاری انرژی با هدف توسعه همه جانبه به نفع مردم ماست».

قدردانی نیروهای مسلح ونزوئلا از ایران

دریاسالار «رمیجیو سبالوس» فرمانده مرکز عملیات فرماندهی استراتژیک ونزوئلا نیز در صفحه توییتری خود نوشت: «توجه، نیروهای مسلح ونزوئلا از همبستگی ایران (با ونزوئلا) به وسیله نفتکش‌ها تشکر می‌کند».

سبالوس با اشاره به محافظت نیروی دریایی و هوایی ونزوئلا از کشتی‌های سوخت ایران نوشت: «سپاس از دیپلماسی صلح به رهبری نیکلاس مادورو (رییس جمهوری ونزوئلا)».

براساس اطلاعات منتشر شده در سایت مرکز داده‌های ترافیک دریایی (marinetraffic)، کشتی فورچون ایران هم اکنون در ساحل شمالی آمریکای جنوبی (NCSA) قرار دارد و به سوی ونزوئلا در حرکت است، اما بندر مقصد مشخص نیست.

منبع: مهر

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1612335
ارسال نظر
نظرات