شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1399/03/06 شناسه خبر: 1612718

آتش سوزی جنگل های گچساران مهار شد

آتش سوزی جنگل های گچساران مهار شد
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران از مهار اتش سوزی جنگل های گچساران خبر داد و گفت: در حال حاضر مشغول سرد کردن محیط آتش سوزی و کُنده های درختان سوخته شده هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس منابع طبیعی گچساران در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت آتش سوزی گچساران گفت:آتش سوزی از عصر روز گذشته به مرحله کنترل درآمده بود اما به دلیل سخت گذر بودن و ارتفاعات صخره ای و نیز سقوط کُنده های درختان سوخته شده از بلندی صخره ها به مناطق پایین دست، باز هم به صورت لحظه ای مواردی از آتش سوزی را شاهد بودیم.


نظری افزود: در حال حاضر کنترل آتش سوزی ها در ارتفاعات اربعه؛ آبریگون،گناوه لری ، خُنگ بنار و بی بی جون را شاهد هستیم ،اما بخاطر صخره ای بودن مناطق  مراقبت لازم نیز صورت می گیرد تا به اصطلاح آتش کاملا سرد شود و بالگرد آب پاش هوا فضای سپاه نیز در حال انجام عملیات در این مناطق است.


رئیس منابع طبیعی گچساران درادامه گفت:باید گفت آتش سوزی مهار شده است و در حال حاضر مشغول سرد کردن محیط آتش سوزی و کُنده های درختان سوخته شده هستیم اگرچه پیشروی آتش در منطقه را نداریم.


نظری افزود: نیروهای بسیجی،منابع طبیعی،محیط زیست،انجمن های دوستدار طبیعت،نیروهای محلی و دیگر گروه ها در منطقه حضور دارند که کل منطقه آتش سوزی را پوشش داده اند،میزان خسارت هنوز مشخص نشده است اما به طور کلی بین 150تا 160هکتار طعمه حریق شده است.


وی افزود: از نیروی های سپاه و بسیج،هوافضاسپاه،نیروهای منابع طبیعی،محیط زیست،انجمن های دوستدار طبیعت،شرکت نفت،نهادها، ادارات ،دستگا های اجرایی و مسئولانی استانی و شهرستانی که در مهار آتش سوزی سنگ تمام گذاشتند قدردانی و تشکر ویژه دارم.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1612718
ارسال نظر
نظرات