شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:58 منتشر شده در مورخ: 1399/03/06 شناسه خبر: 1612723
مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خبر داد؛

مرمت و بازسازی تنها قنات دو طبقه سیستان و بلوچستان در زاهدان

مرمت و بازسازی تنها قنات دو طبقه سیستان و بلوچستان در زاهدان
جعفر زربافتی گفت: قنات رزاق زاده با عمری بیش از ۹۰سال تنها قنات دو طبقه استان می باشد که همچنان کشاورزان از آب آن بهره می گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر زربافتی، مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت:در استان هزار و ۹۲۵رشته قنات وجود دارد که از این تعداد ۲۴۴رشته در شهرستان زاهدان می باشد.

وی با اشاره به وجود تنها قنات دو طبقه استان در زاهدان بیان کرد: از سال گذشته تاکنون مرمت و بازسازی قنات رزاق زاده در زاهدان با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۶۰میلیون ریال در حال انجام است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از این میزان اعتبار مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و ۲۶۰میلیون ریال از محل خود یاری  بهره برداران تامین و پرداخت شده است.

مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اهمیت حفظ این قنات در منطقه تصریح کرد: آبدهی این قنات حدود ۵۰لیتر برثانیه می باشد که علاوه بر تامین آب فضای سبز پارک ملت زاهدان و بزرگترین گاوداری شیری صنعتی، ۶۰هکتار از اراضی و باغات شهرستان زاهدان را مشروب می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1612723
ارسال نظر
نظرات