شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:45 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1612989
یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

دوگانه «مذاکره ـ فروپاشی» فقط یک رجزخوانی است

دوگانه «مذاکره ـ فروپاشی» فقط یک رجزخوانی است
محمدرضا مرندی گفت: دوگانه «مذاکره ـ فروپاشی» آمریکا برای مقابله با ایران فقط یک رجزخوانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا مرندی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در مورد اظهارات مقامات آمریکایی برای مقابله با ایران با طرح دوگانه مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی اظهار داشت: این رجزخوانی با وجودی مطرح می‌شود که آنها هرآنچه از تحریم بود علیه ایران انجام دادند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکا و غرب هر تحریمی که خواستند علیه ایران اعمال کردند و اکنون کاری برای انجام دادن باقی نمانده است بلکه تنها حرف می‌زنند.

مرندی گفت: همچنین ترامپ در ماه‌های آخر دولت خود قرار دارد و البته نه آمریکا و نه ترامپ قابل مذاکره نیست، زیرا هیچ کسی به آنها اعتماد ندارد و همه تحریم‌ها را علیه ما اعمال کردند.

وی افزود: برجام قرار بود تحریم‌ها را بردارد، اما پس از برجام بیش از ۱۳۰ تحریم علیه ایران اعمال شد؛ بنابراین مذاکره با آمریکا سودی ندارد ترامپ هم عقل درستی ندارد و نمی‌توان روی حرف وی حساب کرد همچنین در ماه های آخر دولت خود قرار دارد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: کشور ما تحریم ها را پشت سر گذاشته و نشان داده با وجود تحریم‌ها توانسته اقتصاد را شکوفا کند، مقام معظم رهبری هم امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند تا در این مسیر گام برداریم.

مرندی گفت: مشکلات در عرصه های مختلف کاهش یافته و تحریم نفتی هم کارساز نبوده زیرا ایران نفت چندانی صادر نمی‌ کند بلکه این تحریم‌های نفتی بر روی متحدین آمریکا یعنی عربستان و خلیج فارس اثر دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: مقاومتی که انجام دادیم ثمر داد و اکنون دلیلی برای مذاکره وجود ندارد زیرا هرچه که باید تجربه می‌کردیم تجربه کردیم و نباید تجربه های تلخ را تکرار کنیم.

مرندی گفت: برجام تجربه تلخ مذاکره با آمریکا بود که وضع ما را بدتر کرد، بنابراین مذاکره با آمریکا حماقت است و دولتمردان نیز نباید آن را در ذهن داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1612989
ارسال نظر
نظرات