شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613071
گزارشی از مزاحمت کورس های شبانه در سیستان و بلوچستان؛

سلب آسایش شهروندان با غرش اگزوزها در دل نیمه شب/ رالی های شبانه به خیابان های زاهدان بازگشت

سلب آسایش شهروندان با غرش اگزوزها در دل نیمه شب/ رالی های شبانه به خیابان های زاهدان بازگشت
اوج گرفتن مجدد کورس های شبانه در خیابان های شهر مزاحمت های زیادی را برای شهروندان زاهدانی به وجود آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، کورس های شبانه در خیابان گاهی با حوادث تلخ همراه است و راننده این خودروها جوانانی هستند که با سرعت به تاخت و تاز در بلوار خلیج فارس و خیابان های دانشگاه، بزرگمهر و گاهی بلوار معلم می پردازند.

خلوت شبانه خیابان های شهر، راه را برای تخلیه انرژی یا تست سرعت اتومبیل ها باز کرده است و در بسیاری از موارد منجر به وقوع تصادفات شده است جوانانی که برای سرگرمی و تخلیه انرژی کورس های خیابانی را انتخاب کرده اند درواقع جان خود و شهروندان دیگر را بازیچه تفریح و خوشگذرانی خود می کنند.

آزادمهر یک از شهروندان ساکن بلوار معلم می گوید: سبقت و سرعت و لایی کشیدن رانندگان این خودروها در نیمه شب،آسایش را از ما گرفته است، گاهی صدای کورس های شبانه و لایی کشیدن خودروها تا 3 نیمه شب خواب را از چشمان ما می برد.

وی ادامه می دهد: منزل ما طبقه سوم یک آپارتمان است و مدتی است که این کورس های شبانه خواب و استراحت شبانه را از ما گرفته و نیمه شب ها به جای خواب، تعداد دفعات رفت و برگشت کورس بازان را در خیابان می شمارم.

این شهروند گفت: در یکی از این نیمه شب ها شاید خودروها بیش از 30 بار مسیر ابتدا تا انتهای بلوار معلم را با سرعت زیاد و صدای مهیب طی کردند و این غرش های شبانه و سر و صداهای مزاحم بسیار کلافه کننده است.

یکی دیگر از ساکنین خیابان دانشکاه در این رابطه می‌گوید: ساعت یک، دو و حتی سه صبح صدای غرش گوشخراش این خودروها به گوش می‌رسد و حتی رانندگان این خودروها با صدای بلند برای یکدیگر «کری» می‌خوانند.

وی افزود: غرش اگزوزها در نیمه شب ساکنین این خیابان را به ستوه آورده اگرچه با برخوردهای پلیس مدتی از کورس های شبانه کم شده بود اما ذوباره کورس بازان به خیابان ها آمدند و تصادفات در این خیابان زیاد شده است.

رالی های شبانه به خیابان های زاهدان بازگشت

عبدالجلیل شهنوازی رییس شورای اسلامی شهر زاهدان در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد:در سال های اخیر با چنین رانندگانی که اقدام به برگزاری کورس در خیابان های شهر از جمله خیابان دانشگاه می کردند برخورد های قانونی شده و در بسیاری از موارد، خودروی فرد متخلف توسط پلیس توقیف و وی شامل جریمه شده است.

وی افزود:برخورد با این افراد متخلف وظیفه پلیس است اما شورای شهر نیز این چنین مزاحمت ها و ایجادخطر برای شهروندان را پیگیری می کند تا از طریق دستگاه های زیربط  با این کورس بازان شبانه برخورد قانونی صورت گیرد تا با جان و آسایش شهروندان بازی نکنند.

شهنوازی خاطرنشان کرد: پیش از این خودروهای متخلف به مدت 15روز تا یک ماه توقیف می شد مدتی این روند کورس های شبانه کاهش یافته بود اما شورای شهر در صورت آغاز مجدد این کورس ها اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا مخاطره ای برای شهروندان ایجاد نشود.

وی ادامه داد: ایجاد پیست های اتومبیل رانی مناسب برای تخلیه هیجان و انرژی جوانان چنین افرادی در شهر می تواند این مشکل را برطرف کندو دستگا های زیربط می توانند مکانی را برگزاری مسابقات برای جوانان علاقمند ایجاد کنند تا از خیابان های شهر برای برگزاری کورس های اتومبیل رانی استفاده نکنند.

وی تاکید کرد: کورس های خیابانی امنیت مردم را حتی در پیاده روها به خطر می اندازد دور دور کردن در خیابان های دانشگاه بزرگمهر به عنوان خیابان های ورودی شهر منجر  به ایجاد تصادفات می شود و سعی می کنیم با همکاری پلیس و نهادهای مربوطه این مشکل را برطرف کنیم.

رییس شورای شهر زاهدان اذعان کرد:فرهنگ سازی گسترده و آموزش مستمر شهروندان جهت نحوه استفاده از خودرو و آشنایی با قوانین، احداث پیست اتومبیل رانی برای تخلیه انرژی و هدایت جوانان به تفریحات بی خطر می تواند این مشکل را برطرف کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1613071
ارسال نظر
نظرات