شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613099
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان؛

عامل انتشار مطالب توهین آمیز به مقدسات دینی اهل سنت دستگیر شد/خودنمایی؛ هدف اصلی متهم

عامل انتشار مطالب توهین آمیز به مقدسات دینی اهل سنت دستگیر شد/خودنمایی؛ هدف اصلی متهم
سردار محمد قنبری از شناسایی و دستگیری عامل انتشار مطالب توهین آمیز به مقدسات دینی اهل سنت در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، طی روزهای اخیر فردی در صفحه توییتر خود اقدام به توهین به مقدسات اهل سنت کرد که این اقدام وی می توانست باعث ایجاد تفرقه شود.

این در حالی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها فرموده‌اند که به مقدسات سایر مذاهب توهین نکنید، بنابراین باید از این کار پرهیز کرد.

سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در این باره به خبرنگار ما گفت: در پی رصد و پایش روزانه کارشناسان پلیس فتا سیستان و بلوچستان مشخص شد شخصی با ایجاد صفحه شخصی توئیتر مطالبی همسو با معاندان نظام علیه مقدسات دینی اهل سنت منتشر کرده و سعی در تحریف و تشویش افکار عمومی داشته است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا سیستان و بلوچستان  اقدامات تخصصی خود را جهت شناسایی عامل انتشار این مطالب توهین آمیز آغاز و با بررسی های فنی و اطلاعاتی او را در شهر مشهد ردزنی کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده طی هماهنگی های دادستان  زاهدان با دادستانی مشهد صبح امروز عامل انتشار این مطالب توهین آمیز را با همکاری پلیس فتا خراسان رضوی دستگیر کردند.

سردار قنبری خاطر نشان کرد: متهم 50 ساله در بازجوئی های به عمل آمده در مواجهه با ادله و مستندات کشف شده به بزه انتسابی اعتراف و ضمن ابراز پشیمانی از عمل خود بیان کرد که قصد توهین به مقدسات را نداشته و صرفاً جهت خودنمایی بوده است.

وی با بیان این که تحقیقات از متهم این پرونده  ادامه دارد، گفت: کاربران اینترنتی باید دقت کنند که حتی باز نشر مطالب توهین آمیز و خلاف واقع نیز جرم محسوب می شود و مجازات آن در قانون لحاظ شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: شهروندان باید دقت داشته باشند که ضمن هوشیاری نسبت به عدم باز‌نشر این گونه مطالب، در صورت عضویت ناخواسته در گروه‌ها و کانال‌های مشکوک و منحرف به سرعت گروه را ترک کنند و آن را به پلیس فتا گزارش دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1613099
ارسال نظر
نظرات