شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613169
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل مطرح کرد:

شستن دست ها بهترین راه برای عدم ابتلا به کروناست/دستکش در پیشگیری از کرونا اثر ندارد

شستن دست ها بهترین راه برای عدم ابتلا به کروناست/دستکش در پیشگیری از کرونا اثر ندارد
هادی میرزایی گفت: شهروندان باید در طول روز هشت مرتبه دست ها را با آب و صابون بشویند، البته شست و شوی دست ها بستگی به فعالیت افراد در بیرون از منزل نیز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با عصرهامون، گفت: شهروندان در حوزه سیستان باید در نظر داشته باشند که در سرایط کنونی نکات بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را جدی بگیرند.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از مردم بدون توجه به دستورات وزارت بهداشت، کرونا را جدی نمی گیرند و همین امر باعث شده است که این بیماری در منطقه سیستان افزایش یابد.

میرزایی گفت: شهروندان باید در طول روز هشت مرتبه دست ها را با آب و صابون بشویند، البته شست و شوی دست ها بستگی به فعالیت افراد در بیرون از منزل دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان داشت: استفاده از دستکش تاثیری در روند پیشگیری از ویروس کرونا ندارد، لذا از دستکش ها باید در مواردی که یک بار مصرف می شوند مورد استفاده قرار گیرند مثلا در پمپ بنزین ها و خرید از فروشگاه ها و بعد از آن در سطل زباله قرار گیرد.

وی بیان داشت: شهروندان هنگام بیرون رفتن از منزل حتما از ماسک استفاده کنند، چرا که ماسک تاثیری بسیاری در عدم انتقال بیماری خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل همچنین گفت: از آنجا که احتمال انتقال ویروس از فرد بیمار یا آلوده بدون علامت به دیگر افراد در مراکز جمعیتی و متراکم که امکان رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد چندین برابر بیشتر از سایر مکان هاست، تاکید می شود افراد دارای شرایط خاص از جمله افراد بالای ٦٠ سال، افراد دارا بیماری زمینه ای و خاص، کودکان زیر١٥ سال و مادران باردار و کسانی که در ماه اخیر یکی از اعضاء خانواده آنان مبتلا به بیماری کرونا بوده است از شرکت در هر نوع مراسم و تجمعی انسانی، خودداری کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان باید توصیه های وزارت بهداشت را جدی بگیرند تصریح کرد: ماندن در منزل بهترین راه پیشگیری از این ویروس است.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1613169
ارسال نظر
نظرات