شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 18:50 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613213

روایتی از نبرد بالگردهای هوافضای سپاه با آتش جنگل‌های گچساران+فیلم

روایتی از نبرد بالگردهای هوافضای سپاه با آتش جنگل‌های گچساران+فیلم
عملیات مهار کامل آتش‌ سوزی ارتفاعات شمال گچساران درمناطق "خنگ بنار" و "گناوه لری" با حضور دو فروند بالگرد آب پاش سپاه پاسداران پایان یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح زاگرس ،عصر روز جمعه بود که خبری مبنی بر آتش سوزی گسترده جنگل‌های ارتفاعات شمال گچساران بر روی خروجی پایگاه های خبری قرار گرفت که در همان دقایق اولیه دستگاه‌های متولی خبر از اعزام نیروهای اطفای حریق به منطقه دادند.

با توجه به توپوگرافی منطقه،سرعت وزش باد،سخت گذربودن و با گسترش سریع آتش سوزی،همه و همه نشان از یک ماموریت سخت پیش روی نیروهای امدادی را می داد، با این وجود نیروهای بسیج،منابع طبیعی،محیط زیست،نیروی های بومی منطقه و نیز دوستداران محیط زیست درکناردیگر نیروهای دستگاه‌های اجرایی وارد منطقه شده و بخشی از آتش سوزی را مهار کردند.

اما،این در حالی بود که تاخت و تاز آتش بر دستان خالی مهار کنندگان می‌چربید و لحظه به لحظه بر حجم آتش سوزی ها در مناطق مختلفی از خُنگ بنار،بی بی جون،گناوه لری و آبریگون افزوده می‌شد،اگر چه در ابتدای امر بالگرد شرکت نفت و گاز گچساران با هلی برن نیروها اقدامات قابل توجهی در این خصوص انجام داد.

با توجه به حجم آتش سوزی و نیاز نیرو‌های امدادی برای پایان بخشیدن به عملیات کامل مهار آتش سوزی و جلوگیری از گسترش و یا شعله ور شدن مجدد آتش، به دستور سردار سرلشکر "حسین سلامی" فرمانده کل سپاه پاسداران دو فروند بالگرد آب پاش (هوافضا و هوانیروز) سپاه به گچساران اعزام شد تا در کنار بالگردهای "هوانیروز ارتش" کار هلی برن و نیز عملیات مهارآتش سوزی را به سرانجام برسانند که این مهم در ساعات پایانی شب گذشته نیزمحقق شد.

با این تفاسیر،عملیات موفقیت آمیز بالگردهای سپاه و هوانیروز ارتش را می توان شاه کلید مهارآتش سوزی در ارتفاعات گچساران نام برد.

 در ادامه ویدوئی از "عملیات بالگردهای سپاه" در مهار آتش سوزی گچساران را شاهد باشید.

 

سسس
https://www.dana.ir/1613213
ارسال نظر
نظرات