شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613215
دستان خالی لنده و آتش‌سوزی‌های احتمالی؛

منابع طبیعی لنده نیرو و اعتبار کافی ندارد

منابع طبیعی لنده نیرو و اعتبار کافی ندارد
گرمای هوا و علوفه خشک در مراتع و کوه های شهرستان مستعد آتش سوزی های تابستانه است و به اذعان رئیس منابع طبیعی کمبود امکانات و اعتبار می تواند خطری برای جنگلهای این شهرستان باشد، مشکلی که مسئولان باید در خصوص آن چاره اندیشی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح زاگرس، چندین هفته است که با شروع فصل تابستان شاهد آغاز آتش‌سوزی‌های پی در پی و گسترده در استان کهگیلویه وبویراحمد هستیم که ادامه این آتش سوزی‌ها به علت گرمای هوا به خصوص در مناطق گرمسیری در حال افزایش است.

نبود امکانات و تجهیزات کافی در شهرستان ها به خصوص شهرستان لنده بدون شک در مواجه با آتش سوزی ها گسترده با وجود دستان خالی و کمبود اعتبارات بدون شک کار را برای همه سخت و دشوار خواهد کرد.

در آتش سوزی دو سال پیش شهرستان لنده شاهد از بین رفتن چندین هکتار از درختان جنگلی و چندین ساله بلوط  در بخش مرکزی شهرستان لنده بودیم که نهایتا با ورود بالگرد نیروی هوایی ارتش و چندین فقره هلی برن نیروهای مردمی و بسیجی موفق به کنترل و مهار آتش سوزی شده اند.

ذبیح الله محمدی در جلسه هفته گذشته شورای اداری شهرستان لنده از کمبود شدید نیروی انسانی و اعتبار در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گلایه کرده است.

وی افزود: بدون شک با این وضعیت نیروی که در اداره منابع طبیعی لنده حاکم است در مقابل آتش سوزی های احتمالی دستانمان خالی است و باید چاره جویی اساسی شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: در آتش سوزی ها تنها نهادی که همیشه یار و یاور ما در بحث امداد رسانی است بسیج و سپاه پاسداران است.

حال با وجود آتش سوزی گسترده و چندین روزه در گچساران با وجود داشتن ظرفیت های همچون شرکت نفت و توجه ویژه مسئولان استانی بدون شک نبرد با آتش سوزی های احتمالی کار را برای منابع طبیعی و طبیعیت شهرستان لنده سخت و دشوار خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1613215
ارسال نظر
نظرات