شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613220
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی:

10 خودروی سواری احتکار شده در بیرجند کشف شد

10 خودروی سواری احتکار شده در بیرجند کشف شد
شجاع از کشف 10 خودروی سواری احتکار شده ایرانی و خارجی به ارزش 23 میلیارد و 350 میلیون ریال در شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف 10 خودروی سواری احتکار شده ایرانی و خارجی به ارزش 23 میلیارد و 350 میلیون ریال در شهرستان بیرجند خبر داد.  

وی افزود: با توجه به آشفتگی‌های اخیر بازار خودرو و نوسان قیمت‌ها و این‌که افراد سودجو و فرصت‌طلب به امید دستیابی به سود‌های کلان حاصل از این نوع معاملات اقدام به نگهداری خودرو‌های صفر کیلومتر و فاقد پلاک در پارکینگ‌های عمومی و انبارها و عدم عرضه آن‌ها در بازار می‌کنند؛ موضوع به‌صورت ویژه توسط پلیس آگاهی استان پیگیری شد.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان‌جنوبی بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی استان با دریافت اطلاعاتی مبنی بر احتکار خودرو در 2 باب منزل مسکونی در شهرستان بیرجند موضوع را بررسی و محل احتکار خودروها را شناسایی کردند که با هماهنگی مقام قضائی 2 منزل مسکونی بازرسی و 6 سواری پژو، یک سواری کیاسراتو، یک سواری هایما، یک سواری ساندرو و یک پراید کشف شد.
 
شجاع افزود: با توجه به کارشناسی‌های صورت گرفته و شرایط اعلامی در خصوص نحوه نگهداری خودرو از سوی وزارت صمت و التهابات موجود در بازار که موضوع از مصادیق جرم احتکار بوده و نظر به اهمیت موضوع و تأکید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان مبنی بر ممنوع بودن نگهداری این خودروها در محل‌های ذکرشده مراتب صورت‌جلسه و خودروها به پارکینگ منتقل شد.
 
وی بابیان این‌که کارشناسان ارزش خودروهای کشف‌شده را بیش از 23 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این رابطه 2 متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1613220
ارسال نظر
نظرات