شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 12:17 منتشر شده در مورخ: 1399/03/08 شناسه خبر: 1613437

سیل در شهرضا به خانه های مسکونی و جاده ها آسیب وارد کرد

سیل در شهرضا به خانه های مسکونی و جاده ها آسیب وارد کرد
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان در مورد جزئیات سیل در شهرضا توضیحاتی داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: به علت بارندگی های همرفتی در استان و بارش رگبار پراکنده توام با باد در هفته گذشته در  شهرضا و منطقه جرقویه شاهد بارش تگرگ و رگبار و وزش باد بودیم.

 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: با این بارش  20 میلیمتری در بالا دست شهرضا، رودخانه های فصلی کهگیلویه، اسفریجان و سیده خاتون فعال شد و به  منظریه رسید و خساراتی را به این منطقه وارد کرد.
 
وی با اشاره به اینکه هشدارهای لازم در این زمینه با توجه به پیش بینی ها ابلاغ شده بود و آمادگی لازم وجود داشت، افزود: حضور به موقع عوامل ستاد بحران باعث شد مردمی که منازل آن ها در مسیر سیل قرار داشت، خانه ها را ترک و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته باشد.
 
شیشه فروش بیان کرد: در منظریه آسیب هایی به منازل مسکونی وارد شد و همچنین در منوچهرآباد شهرضا چند خانه مسکونی دچار آب گرفتگی و خسارت هایی به جاده ها نیز وارد شد.
 
وی  افزود: تیم ارزیابی در محل برای بازسازی ها حضور یافت و مقرر شد بنیاد مسکن منازلی که در این سیل دچار آسیب شده را شناسایی و کار بازسازی را انجام دهد و همچنین جهاد کشاورزی برای احیای قنوات و راهداری نیز بازسازی جاده ها را پیگیری کند.
 
شیشه فروش با اشاره به حضور تیم ارزیابی در بخش جرقویه علیا ادامه داد: در دهستان رامشه در این بخش خساراتی به چند روستا وارد شده بود و 19 کیلومتر قنات در این بخش آسیب دیده بود.
 
وی خاطرنشان کرد: حدود 60 واحد مسکونی در این منطقه دچار آب گرفتگی و دچار خساراتی شده بود، همچنین سیل به چند واحد دامداری و جاده های اصلی، بین مزرعه ای و  عشایری نیز آسیب هایی وارد کرده بود.
 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: قرار شد در این بخش بنیاد مسکن پیگیری بازسازی خانه های آسیب دیده را دنبال و همچنین چند نفری که خانه هایشان خراب شده بود فعلاً خانه ای برای آن ها اجاره شود.
 
وی افزود: جهادکشاورزی نیز در حال احیای قنات ها است و همچنین مقرر شده است علت تشدید در سیل توسط تیمی متشکل از کارشناسان آب منطقه ای و منابع طبیعی بررسی شود؛ در این منطقه برنامه بازسازی تدوین و ابلاغ شد.
 
شیشه فروش ادامه داد: بارشهای که از ابتدای فروردین تا کنون در استان اتفاق افتاده است بیشتر مناطق شرق و شمال استان را در برگرفته است و تا کنون میانگین بارش استان از ابتدای مهر سال گذشته تا کنون 160 میلمتر است که نسبت به سال گذشته با کاهش اما نسبت به بلند مدت برابر است.
 
وی با بیان اینکه  هواشناسی اعلام کرده است که تا 15 خردادماه نیز گاهی بارش داریم؛ بیان کرد: استان اصفهان سه نوع آب و هوا دارد که یکی از آن بیابانی بوده  که ویژگی های آن تغییر شدید درجه حرارت، کمی بارش و وزش بادهای شدید است که مناطق نایین، خوروبیابانک، انارک و شمال اردستان را در بر می گیرد.
 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه یکی دیگر از آب  و هوا در استان اصفهان نیمه بیابانی است، ادامه داد: شهرستان اصفهان شامل این منطقه می شود که خشکی هوا و کم بارشی از ویژگی های آن بوده که البته رودخانه زاینده رود با جاری بودنش این آب و هوا را تعدیل می کند.
 
ششه فروش در ادامه بیان کرد: سومین نوع آب و هوایی در استان نیمه مرطوب و سرد است که در غرب و جنوب غرب استان واقع شده است که ابا افزایش ارتفاق بارش ها نیز بیشتر می شود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان بیان کرد: هواشناسی استان اصفهان 23 ایستگاه سینوپتیک، 19 ایستگاه اقلیم شناسی و 129 باران سنجی دارد که این ایستگاه ها وظیفه ثبت پارامترهای چون فشار، دما و رطوبت را در میزان ابرناکی و … را دارند و همچنین سه ایستگاه هواشناسی جاده ای نیز وجود دارد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1613437
ارسال نظر
نظرات