شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:40 منتشر شده در مورخ: 1399/03/08 شناسه خبر: 1613439
استاد دانشگاه:

موضوع رومینا اشرفی نتیجه ترویج الگوهای غلط و انحطاط فرهنگی است

موضوع رومینا اشرفی نتیجه ترویج الگوهای غلط و انحطاط فرهنگی است
سمیرا دهقان استاد دانشگاه و کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به موضوع رومینا اشرفی عنوان کرد: ترویج الگوهای غلط و انحطاطی یکی از استراتژی های اصلی دشمن در جبهه فرهنگی است و به همین منظور نشانه گرفتن نهاد خانواده و از بین بردن قبح مظاهر مختلف گناه در سطوح گوناگون اجتماعی از اهداف اصلی و بلند مدتی است که دشمن از هر ابزاری برای رسیدن به این هدف شوم استفاده می کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،سمیرا دهقان استاد دانشگاه و کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: چه موضوع رومینا اشرافی باشد چه هر موضوع دیگری هدف نشانه گرفتن مبانی اعتقادی و کمرنگ شدن آن در اذهان مردم است.

وی افزود: موضوع رومینا اشرافی حادثه تاسف باری است که هم متوجه پدر و همچنین خود فرزند از دست رفته نیز شده است اما اگر هر خانواده ای با دیدن و شنیدن مواردی از این دست نتیجه گیری کند که روبرو شدن با بحران هایی که ممکن است حادث شود و راه حلی به ظاهر ندارد استفاده از متخصصین و مشاوران حوزه خانواده و آسیب های اجتماعی درس بزرگی به همراه خواهد داشت.

این کارشناس مسائل فرهنگی افزود:در این مورد  نباید یک طرفه قضاوت کرد باید ابعاد مختلف مسئله بررسی شود و قطعا در این موضوع عدم کنترل هیجان توسط پدر خانواده به دلیل عدم آموزش های درست در مواجه با بحران های عاطفی از یک سو و قرار گرفتن دختر خانواده در مسیر غلط احساسی که پیامدهای اجتماعی سنگینی را به همراه خود در حال شکل گیری می نمود آسیب دیگری است که باید از زوایای مختلفی بررسی شود.

دهقان گفت: آنچه که مهم است و باید در کنار رسیدگی قانونی این پرونده مورد توجه اکید قرار بگیرد این است که هیچگاه به خاطر احساسات و هیجانات کاذب ناشی از جو تبلیغاتی رسانه های معاند در زمین دشمن بازی  نکرد.

 وی در پایان اظهار داشت: موضع اسلام در قبال خانواده کاملا روشن است و حفظ احترام افراد و پاسداشت جان و آبروی هر مومن و مومنه ای از اوجب واجبات بوده و نباید اجازه داد که دشمن به هر بهانه ای مبانی اعتقادی را مورد هجمه قرار دهد بر همه متخصصان دینی و فرهنگی نیز لازم است که در فضای اجتماعی ابعاد این موضوع  روشن گردیده تا راه را برای نفوذ دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب بسته شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1613439
ارسال نظر
نظرات