شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1399/03/08 شناسه خبر: 1613496
بعد از آتش سوزی جنگل های گچساران؛

ورود رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به ماجرای آتش سوزی های گچساران

ورود رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به ماجرای آتش سوزی های گچساران
رئیس کل دادگستری استان دستور ورود دادستان گچساران به موضوع آتش سوزی های گچساران را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح زاگرس، چند روزی است که آتش به جان جنگل های بلوط در شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد افتاده است، موضوعی که نیازمند برخورد جدی با این واقعه ی غم انگیز و تراژدی که هر ساله در جنگل های این استان تکرار می شود.

فارغ از خطاهای انسانی ،اما برخی معتقدند که این آتش سوزی در واقع عمدی و برای کسب منفعت است، شاید از خود پرسیده باشید مگر آتش بیرحم ،با این حجم وسیع ،غیر از ویرانی سودی به همراه دارد؟ اما اینجا واقعیت دیگری وجود دارد که هرساله و در سال های خشک سالی، عده ای از افراد سنگدل برای تصرف زمین این جنگل ها و یا زغال گیری اقدام به این عمل غیرانسانی می نمایند و سرمایه های عظیم خدادادی را این چنین به کام آتش می ریزند.

همین مسئله موجب شد رئیس کل دادگستری استان دستور ویژه ای برای پیگیری موضوع و برخورد با مسببین و هرگونه سهل انگاری در برخورد با آتش سوزی صادر نمایند.

حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ؛ در دستوری به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران تأکید نمود: موضوع آتش سوزی جنگل های گچساران باید به صورت ویژه بررسی، هرگونه گونه اقدام عمدی  یا قصور در موضوع دقیقا کاوش، و در صورت لزوم تشکیل پرونده قضایی شود.

مقام ارشد قضایی استان دراین نامه‌ به دادستان عمومی و انقلاب گچساران تصریح کرد: با توجه به آتش سوزی وسیع جنگل های گچساران ،لازم است دادستان ورود موثر نموده و برای علل و عوامل محیطی یا اداری ، قصور های صورت گرفته در روند اطفاء آتش سوزی، گزارش و در صورت وجود هر گونه جرم مراتب را تشکیل پرونده رسیدگی قضایی نمایند.

 نگین تاجی در همین زمینه اظهار کرد: این قابل پذیرش نیست در منطقه ای مانند گچساران، چنین حریقی با این وسعت اتفاق بیفتد و این حجم از خسارت را بر محیط زیست و زیست بوم منطقه وارد نماید، و پیش بینی این بحران صورت نگرفته یا مدیران در خصوص موضوع برنامه ‌ریزی دقیقی انجام نداده باشند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

https://www.dana.ir/1613496
ارسال نظر
نظرات