شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1399/03/09 شناسه خبر: 1613658
آخرین وضعیت آتش سوزی کوه خائیز کهگیلویه؛

کم کاری در مهار آتش سوزی اولیه/ آتش در ضلع شمالی مهار شده است

کم کاری در مهار آتش سوزی اولیه/ آتش در ضلع شمالی مهار شده است
مدیر کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتش سوزی در ضلع شمالی کوه خائیز خبر داد و گفت: قطعا به حضور نیروهای مردمی احتیاج داریم و با هر امکاناتی از قبیل بیل و ... که دارند به منطقه آتش سوزی بیایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آتش سوزی های اخیر شهرستان کهگیلویه گفت: از غروب روز گذشته آتش سوزی در ضلع جنوبی منطقه حفاظت شده خائیز خارج از اراضی منطقه حفاظت شده و در حوزه جغرافیایی شهرستان بهبهان شروع شد .

اسدالله هاشمی افزود: متاسفانه با توجه به اینکه در استان خوزستان دستگاه‌های متولی حضور نداشتند به محدوده منطقه حفاظت شده سرایت کرد و به ضلع شمالی منطقه رسیده است.

هاشمی ادامه داد: از روز گذشته تمام نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی و مردم پای کار بوده و به همراه فرماندار شهرستان پیگیر کارها بودیم و نیروها را در چند مرحله با توجه به امکاناتی که در اختیار داشتیم اعزام کردیم.

وی گفت: صبح امروز هم با پیگیری استاندار و فرماندار یک فروند بالگرد شرکت نفت گچساران در اختیار ما قرار داده شد که البته تعداد نیروهای کمی را توانستیم انتقال دهیم.

مدیر کل محیط زیست استان بیان کرد: وزش باد را داریم تقریباً در ضلع شمالی آتش مهار شده و در ضلع جنوبی به سمت روستای کاسب مقداری آتش وجود دارد که نیروها در منطقه حضور دارند، هوا بسیار گرم و کار در ارتفاع بسیار سخت شده است.

هاشمی گفت: شورای کمیته بحران به ریاست فرماندار تشکیل شده و استاندار هم با توجه به حساسیت کار به منطقه می آیند. همه مسئولان شهرستان حضور دارند اما قطعا به حضور نیروهای مردمی احتیاج داریم و با هر امکاناتی از قبیل بیل و ... که دارند به منطقه آتش سوزی بیایند تا بتوانیم آتش را مهار کرده و گونه‌های گیاهی و جانوری را حفظ کنیم.

وی در پایان افزود: تلاش می کنیم از طریق سازمان مرکزی یک فروند بالگرد آبپاش در اختیار استان قرار گیرد. هنوز ارزیابی از میزان خسارت نکردیم اما در حال اطفای حریق هستیم تا از پیشرفت به سایر مناطق جلوگیری کنیم و بعد از آن ارزیابی ها را انجام می دهیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1613658
ارسال نظر
نظرات