شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:15 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613755
دانا گزارش می دهد؛

روح غرب وحشی از دل مینیاپولیس بیرون زد/ گلوی مرد سیاه پوست زیر زانوی پلیس اتوکشیده آمریکایی + تصاویر

روح غرب وحشی از دل مینیاپولیس بیرون زد/ گلوی مرد سیاه پوست زیر زانوی پلیس اتوکشیده آمریکایی + تصاویر
در چهارمین روز اعتراضات به قتل نژادپرستانه "جورج فلوید" توسط پلیس، تجمع معترضان در نزدیکی کاخ سفید به بسته شدن این ساختمان منجر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چند وقتی از مرگ عجیب یک سیاه پوست امریکایی دیگر در این کشور نمی گذرد که شهر مینیاپولیس جهنم اعتراضات مردمی علیه این اقدام ضد بشری و نژاد پرستانه پلیس این کشور شده است. 

وقتی نیروی پلیس بدون اعتنا و با خونسردی تمام، زانوی خود را بر گردن فرد سیاه پوست با دست های بسته گذاشته بود و به جملات آخر وی که التماس می کرد «نمی تواند نفس بکشد» بی توجهی می کرد دوربین ها این صحنه رقت‌ بار را ثبت و ضبط می کردند. 
 
موضوع قتل انقدر آشکار است که حتی نیازی به توصیف و توضیحات اضافه نیست. 
 
 
در چهارمین روز اعتراضات به قتل نژادپرستانه "جورج فلوید" توسط پلیس، تجمع معترضان در نزدیکی کاخ سفید به بسته شدن این ساختمان منجر شد.
 
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن «اراذل و اوباش» خواندن کسانی که علیه خشونت پلیس آمریکایی با رنگین‌پوستان تظاهرات می‌کنند، تهدید کرد: «زمانی که غارتگری شروع شود، شلیک هم شروع می‌شود».
 
 
سناتور کریس مورفی با انتقاد از مواضع ترامپ بیان می کند: «پس‌ از آنکه بی‌کفایتی ترامپ موجب مرگ ۱۰۰ هزار نفر براثر ابتلا به ویروسی مرگبار شد، اکنون او مرگ دموکرات‌ها و شلیک به معترضان را درخواست می‌کند.وقتی به بدترین سناریو در زمان ریاست جمهوری ترامپ فکر می‌کردم، اذعان می‌کنم که هرگز این به ذهنم خطور نمی‌کرد.»
 
 
«سناتور باب کیسی» نیز درباره تصمیمات دولت آمریکا می گوید: «هیچ رئیس‌جمهوری نباید هرگز خواستار خشونت علیه هم‌میهنان آمریکایی ما شود.»ز
 
جالب است بعد از چند روز اعتراضات مردمی پلیس قاتل شهروند سیاه‌پوست در مینیاپولیس دستگیر شد.
 
در پی کشته شدن یک مرد سیاهپوست به دست پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا، اوضاع در شهر دنور در ایالت کلرادو نیز بسیار پرتنش است تا جایی که یک راننده خودرو عمداً یکی از معترضان را زیر گرفت.
 
 
پلیس ایالت مینسوتا، «درک چائووین» افسر پلیسی که با فشردن زانویش بر گردن «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی،‌ باعث مرگش شد را بازداشت کرد اما موضوع این که  ضرب و شتم و قتل سیاه پوستان امریکایی به رویه پلیس این کشور تبدیل شاه است. 
 
 
همچنین شاهد تبعیضات دیگر در این مسائلی همچون رسیدگی به بیماران کرونایی در این کشور هستیم. بیش از ۱۰۰ هزار امریکایی قربانی ویروس کووید ۱۹  شده اند و مردم در حالی با نگرانی این موضوع را دنبال می کنند که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور مطرح می کند که امریکایی ها باید شکرگزار باشند که دولت وی توانسته این بیماری را مدیریت کند.
 
 
رهبر معظم انقلاب اخیرا در طی دو سخنرانی نسبت به واقعیت غرب وحشی بیان کرده اند: ««در نمایش اخلاق عمومی هم شکست خوردند، یعنی با همه‌ ادعاهایی که می‌شود و بعضی از غربزدگان در غیر کشورهای غربی از جمله متأسفانه در کشور خودمان نسبت به مسائل اخلاقی غربی، مبالغات و این‌ها می‌کنند، در این هم این‌ها شکست خوردند که خب ملاحظه کردید نمونه‌اش همین خالی کردنِ فروشگاه‌ها است. آقای رئیس‌جمهور برای من نقل کردند که در یکی از کشورهای اروپایی که ایشان اسم بردند، من اسم نمی‌آورم حالا، ساعت اول صبح کامیون می‌آید دم فروشگاه جنس را آنجا خالی می‌کند، یک ساعت بعد فروشگاه خالی است. می‌ریزند مردم جنس را می‌برند، کجا می‌برند؟ در خانه‌ها، در انبارهای خانه.» ( ۱۳۹۹/۰۲/۲۱)
 
 
وی افزود: « یکی از سناتورهای غربی همین چند روز گفته بود که غرب وحشی زنده شده؛ این حرف آن‌ها است. ما وقتی که می‌گوییم در غرب یک روح وحشی‌گری وجود دارد که با ظاهر آراسته و ادکلن‌زده و کراوات بسته‌اش منافاتی ندارد، بعضی‌ها تعّجب می‌کنند و انکار می‌کنند، این را حالا خودشان می‌گویند.»( ۱۳۹۹/۱/۲۱)
 
انتهای پیام/
 
 
 
https://www.dana.ir/1613755
ارسال نظر
نظرات