شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:17 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613756

اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست/سهل انگاری در رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به کووید ۱۹را بالا می برد

اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست/سهل انگاری در رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به کووید ۱۹را بالا می برد
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش با اشاره به اینکه اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست بلکه بیماری همچنان وجود دارد و امکان ابتلا موارد جدید هم هست گفت:سهل انگاری در خصوص رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری را بالا می برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دالوندی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش در گفتگو با دیارآفتاب؛ با بیان این مطلب که در این ایام تعطیلی عید فطر، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش افزایش یافته است، گفت: علیرغم تذکرات جدی به شهروندان در خصوص رعایت مسائل بهداشتی، اما در روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان بوده ایم.

دالوندی، آخرین آمار ابتلا به بیماری کرونا در تفرش (از ابتدای اسفندماه تاکنون) را ۴۹ نفر اعلام و اظهار کرد: اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست بلکه بیماری همچنان وجود دارد و امکان ابتلا موارد جدید هم هست.

وی افزود: در حال حاضر ۱ نفر بیمار مشکوک بستری شده که هنوز نتایج آزمایش مبنی بر ابتلا یا عدم ابتلا مشخص نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش ادامه داد: در روزهای اخیر و به دلیل افزایش شمار مسافران به شهر تفرش، کادر درمانی و بهداشتی در حال آماده باش کامل بودند. با توجه به وضعیت مسافران، نگرانی هایی هم از وضعیت بیماری در ۱۵ روز آینده پس از پایان دوره پنهان بیماری کرونا در تفرش داریم. چراکه سهل انگاری در خصوص رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری را بالا می برد.

دالوندی خاطر نشان کرد: از تعداد کل مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش تاکنون، ۶ نفر فوت، ۲۷ نفر بهبود یافته خانگی و ۹ نفر هم در بیمارستان بهبود یافته اند. در حال حاضر ۶ نفر هم در قرنطینه خانگی به سر می برند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1613756
ارسال نظر
نظرات