شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613823
با حضور وزیر نیرو:

سد سیاهو سربیشه افتتاح شد

سد سیاهو سربیشه افتتاح شد
سد مخزنی سیاهو سربیشه در پنجمین پویش هر هفته_الف_ب_ایران صبح روز شنبه با حضور وزیر نیرو در استان خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در حاشیه این آیین گفت: ظرفیت این سد ۱۷ میلیون متر مکعب است که برای ساخت آن ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 
وی افزود: این سد در شهرستان مرزی سربیشه به منظور مهار، کنترل و ذخیره‌سازی سیلاب‌های فصلی و همچنین توسعه دامپروری منطقه و ایجاد اشتغال پایدار اجرا شده است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین تامین آب شرب و کشاورزی و آبرسانی به منطقه از دیگر اهداف اجرای سد مخزنی سیاهو سربیشه در نظر گرفته شده است.
 
امامی اظهار کرد: عملیات اجرایی سد سیاهو سربیشه از سال ۱۳۸۴ آغاز شد و در سال‌های اخیر به مرحله آبگیری رسید و بخشی از سیلاب‌های فصلی نیز تاکنون در این سد مهار شده است.
 
پویش هر هفته الف- ب- ایران در سال ۹۹ پیش از این در استان‌های تهران، ایلام، مرکزی و سیستان و بلوچستان برگزار شد و در پنجمین پویش امروز طرح‌های صنعت آب و برق خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.
 
این پویش از نیمه دوم سال گذشته با هدف ایجاد فرصت برای تبیین خدمات گسترده و زیرساختی صنعت آب و برق و استمرار و آبادانی کشور آغاز شد و امسال هم ادامه دارد.
 
رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز (شنبه) وارد خراسان جنوبی شد و در سفر یک روزه به این استان سه پروژه سد سیاهو، آبرسانی به شهر درمیان و روستاهای منطقه و طرح‌های آبرسانی به ۱۵ روستای استان افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه سربیشه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.
 
سد مخزنی سیاهو به عنوان هشتمین سد خراسان جنوبی در فاصله ۱۳۰ کیلومتری بیرجند و ۶۷ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سربیشه بر رودخانه سیاهو با مساحت حوضه آبریز سه هزار و ۲۸ کیلومتر مربع ساخته شد.  
 
این سد با هدف کنترل، تنظیم و ذخیره سازی سالانه ۴.۶ میلیون مترمکعب روان آب احداث شد.
 
انتهای پیام/
  • اردکانیان
https://www.dana.ir/1613823
ارسال نظر
نظرات