شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613867

تأکید نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بر توجه به مسئله هنر و فرهنگ/ نتیجه عدم نظارت، رها کردن وعده ها و امور است

تأکید نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بر توجه به مسئله هنر و فرهنگ/ نتیجه عدم نظارت، رها کردن وعده ها و امور است
آیت الله عبادی با بیان این که دشمنان انقلاب به صورت فنی و آگاهانه کار می کنند و با نفوذ محیط های فرهنگی ما را ناامن می کنند، لذا باید هوشیار باشیم گفت: بنده بارها بر روی مسئله هنر، فرهنگ و آگاهی های لازم تأکید کرده ام که امید است این جلسه سرآغازی در آن باشد که باقی سخنگوها و تریبون دارها وارد بر میدان شوند و کاری انجام دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، مراسم تودیع و معارفه معاون فرهنگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی صبح امروز در حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

 
آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در این مراسم با اشاره به آغاز کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در انتخابات مجلس یازدهم دست خدا در کار بود، زیرا آن چه دیگران در اهداف خودشان تنظیم کرده بودند و قصد داشتند با فتنه انگیزی های خود، آشوب را به اسفندماه بکشانند تا انتخابات را تحت تأثیر قرار دهند، به لطف خداوند متعال شکست خوردند.
 
وی خاطرنشان کرد: آن زمانی که در خصوص روز انتخابات تصمیم می گرفتند، نتیجتا تصمیم بر این شد تا جمعه اول اسفند برگزار گردد، حال اگر تصمیم بر جمعه ی دوم اسفندماه می بود مشخص نبود با شیوع ویروس کرونا چه شرایطی پیش می آمد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که یکی از نعمت های امروز، وجود شما فرماندهان فرهنگی در نواحی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، گفت: در جهت مسئله هنر، فرهنگ و تبلیغ، تریبون‌ها و نهادهای مختلفی مسئول هستند، اما آن بخشی که شما در چهاچوبه کار خود دارید، یکی از ایده‌های ما است که بارها بر روی آن تذکر و تاکید کرده ایم که باید مجهز شوید.
 
آیت الله عبادی ادامه داد: ما چهل سال عقب ماندگی داریم زیرا با هنر و اطلاعات جامع به جلو حرکت نکرده ایم، لذا می طلبد تا مجموعه شما به تناسب امکانات در صحنه حضور داشته باشد.
 
وی با اشاره به این که غیر از تشکیلات ظاهری همه امور در جمادات، نباتات و حیوانات متصدی دارند، گفت: ما از جهت جسمانی، تشکیلات عریض و طویل بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را داریم که در این جهت عزیزانی زحمت کشیدند و شهدایی نیز تقدیم کردند که نتایج کار مثبت بود و نسبت به باقی کشورها در جهان حرفی برای گفتن داشته و داریم.
 
امام جمعه بیرجند افزود: امروز انسان در بعد انسانی خود تنها مانده است و آسیب فراوان دیده است و این در حالی است که انسانیت ما باید از خوف تاریخ بیرون آید و دین خدا به وسیله شما قد راست کند که این کار تنها با برگزاری جلسات درست نمی شود بلکه اطلاعات کافی، کارشناسی لازم، ضمان اجرای صحیح، هدف مشخص، زمانبندی درست و علمی و مشورت با صاحب نظران، مورد نیاز است.
 
نتیجه عدم نظارت، رها کردن وعده ها و امور است
 
آیت الله عبادی اضافه کرد: نتیجه عدم نظارت بر امور، همانی می شود که در باقی امور کشور است که برخی ها حرف خوب می زنند و وعده نیز خوب می دهند اما امور را به امان خدا رها می کنند به گونه ای که گاهی نیروی نظارتی خودشان نیز مشکل ساز می شوند.
 
وی با اشاره به این که کارها شدنی است اما شرط اول آن خواستن است، گفت: به عنوان یک آرزو همه می خواهیم که به آرمان های خود برسیم اما به سمت آن ها حرکت نمی کنیم.
 
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی یادآور شد: در زمان امام خمینی(ره)، سخنان امام حکیمانه و برای دردها مرهم بود، اما انسان های هوشیار می گفتند که این فرمایشات امام خمینی(ره) که کارشناسی شده است را هیچکس عمل نمی کند مگر صدام.
 
به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل نمی شود
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: امروز نیز فرمایشات مقام معظم رهبری در هر امری کارشناسی شده و دقیق است که باید به آن عمل کنیم، اما متأسفانه به آن ها عمل نمی کنیم و تنها کسانی عمل می کنند که فرصت را غنیمت شمرده و از کلام ایشان بهره اش را می برند.
 
وی ادامه داد: اگر به سخنان مقام معظم رهبری گوش فرا می دادیم نیاز نبود که ایشان 17 سال بحث مسائل اقتصادی را مطرح کنند.
 
امام جمعه بیرجند تأکید کرد: دشمن می خواهد راه اقتصاد را بر ما ببندد، اما رهبر حکیم انقلاب می‌داند و تذکر می دهد، اما مسئله اقتصاد مقاومتی به گوش هیچ کس نمی رود.
 
ویروس کرونا باعث شد برخی افراد اتکا به خود را باور کنند
 
آیت الله عبادی با بیان این که ما در هر کجا که به بیگانگان متکی بوده‌ایم شکست خورده‌ایم، خاطرنشان کرد: ویروس کرونا شرایطی را به وجود آورد که برخی ها باور کردند به برکت تحریم و با درصدی از اقتصاد مقاومتی، چگونه به خود متکی شدیم که نتیجه آن عدم شکست در برابر دشمنان بود.
 
وی ادامه داد: اگر ما در سال اول یک بار سخنان مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی را می شنیدیم و به آن عمل می کردیم، نیاز نبود که 16 سال دیگر مطرح شود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی یادآور شد: بنده بارها بر روی مسئله هنر، فرهنگ و آگاهی های لازم تأکید کرده ام که امید است این جلسه سرآغازی در آن باشد که باقی سخنگوها و تریبون دارها وارد بر میدان شوند و کاری انجام دهند.
 
آیت الله عبادی گفت: اگر ما بتوانیم در دنیا حرفمان را بگوییم و حتی در کشورهای اروپایی، مشتری زیاد داریم زیرا آن ها دیگر مشتری رئیس جمهور فرانسه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور آمریکا نیستند.
 
وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب به صورت فنی و آگاهانه کار می کنند و با نفوذ محیط های فرهنگی ما را ناامن می کنند، لذا باید هوشیار باشیم.
 
امام جمعه بیرجند گفت: اگر ما واقعا هنر را در میدان می آوردیم، دیگر مجالس عروسی، عزا و تعزیه ما در دست دیگران قرار نمی گرفت.
 
لازم به ذکر است در پایان این جلسه یاسر صادق به عنوان معاون فرهنگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی منصوب و از خدمات علی فرخنده قدردانی به عمل آمد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1613867
ارسال نظر
نظرات