شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613894
رئیس اداره جهاد کشاورزی ایرانشهر عنوان کرد؛

سطح گلخانه ها در ایرانشهر به ۵۰ هکتار افزایش یافت/افزایش بهره وری و کاهش مصرف آب با کشت نوین در جنوب شرق کشور

سطح گلخانه ها در ایرانشهر به ۵۰ هکتار افزایش یافت/افزایش بهره وری و کاهش مصرف آب با کشت نوین در جنوب شرق کشور
مجید فیاضی گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای در سال ۹۸ به ۵ برابر افزایش یافت و از ۱۰هکتار تعهد ابلاغی به جهادکشاورزی این منطقه این میزان به ۵۰ هکتار رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید فیاضی، رئیس اداره جهاد کشاورزی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: در سال ۹۸ بالغ بر ۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت خیار گلخانه ای اختصاص یافته بود.

وی افزود: با توجه به استقبال کشاورزان، توسعه کشت گلخانه‌ای در سال ۹۸ به ۵ برابر افزایش یافت و از ۱۰هکتار تعهد ابلاغی به جهادکشاورزی این منطقه این میزان به ۵۰ هکتار رسید.

رئیس اداره جهاد کشاورزی ایرانشهر ادامه داد: استفاده بهینه از آب، نوبرانه بودن محصول، استقبال خوب خریداران و سوددهی بالا موجب شده کشاورزان شهرستان هر سال سطح زیرکشت خیار گلخانه‌ای را افزایش دهند.

وی تصریح کرد: کشت خیار گلخانه ای از اواخر مهر آغاز و برداشت آن پس از گذشت یک دوره ۴۰ روزه آغاز می‌شودو تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

فیاضی عنوان کرد: با توجه به محدودیت آبی و خاکی اهمیت افزایش تولید درواحد سطح بیش از پیش احساس می‌شود به همین سبب کشت گلخانه‌ای علاوه بر استفاده از روش‌های تغذیه‌ای صحیح و کارشناسی با ریزمغذی‌ها و سایر روش‌های تولید و بهره برداری فشرده از زمین با بهره گیری از تکنیک‌های جدید، حتی کشاورزانی که اراضی کوچک دارند و دارای محدودیت آبی هستند قادر به کسب درآمد کافی خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: بهره بردارن در سال ۹۸ مشکلاتی در زمینه برداشت تسهیلات داشتند که به میزان ۴ هکتار از گلخانه ها در قالب طرح تولیدی به بانک معرفی شدند.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1613894
ارسال نظر
نظرات