شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613895
استاندار خراسان جنوبی خبر داد

احداث ۴ سد تغذیه مصنوعی در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی/ تا پایان دولت ۵۰ روستای استان آبرسانی پایدار می شود

احداث ۴ سد تغذیه مصنوعی در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی/ تا پایان دولت ۵۰ روستای استان آبرسانی پایدار می شود
معتمدیان با اشاره به احداث چهار سد تغذیه مصنوعی در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی، گفت: برای این تعداد سد که منجر به ذخیره سازی ۱۰ میلیون متر مکعب آب خواهد شد ۴۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و امیدواریم تا پایان دولت شاهد افتتاح این چهار سد باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم افتتاح سد سیاهو سربیشه، اظهار کرد: در اولین جلسه ای که در سال ۹۷ خدمت وزیر بودم مشکلات آب و برق استان مطرح و بررسی شد و در این دیدار مقرر شد سند توسعه سازگاری با کم آبی استان تدوین شود که خوشبختانه این سند تدوین، تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: با ابلاغ این سند اتفاقات خوبی در استان در بخش کشاورزی و توسعه نهضت گلخانه ای انجام خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که سال گذشته طی سفر معاون اول رئیس جمهور به استان نهضت گلخانه ای استان در سطح هزار هکتار کلید خورد، عنوان کرد: اجرای سیستم های نوین آبیاری نیز که یکی از مسائل مربوط به این سند است سال گذشته اقدامات خوبی انجام شده است.

معتمدیان عنوان کرد: در خراسان جنوبی نیز در بحث آبخیزداری و آبخوان داری اقدامات قابل توجهی انجام شده و در سال گذشته نیز ۲۰۰ بند خاکی در استان افتتاح شده است.

وی اظهار کرد: در بحث هدررفت روان آب ها و مهار سیلاب در استان مطالعات خوبی انجام شده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: وزارت نیرو به دنبال احداث سدهای تغذیه مصنوعی است که در این راستا مطالعاتی در بحث ایجاد چهار سد تغذیه مصنوعی در چهار شهرستان مرزی انجام شده است.

معتمدیان گفت: با افتتاح این سدها شاهد تحول خوبی در بحث توسعه دامداری، دامپروری و بهبود معیشت خواهیم بود.

وی اظهار کرد: خراسان جنوبی با داشتن ۶۵۰۰ قنات دومین استان کشور بعد از یزد است که در این خصوص از نمایندگان درخواست داریم برای مرمت و احیای قنوات از صندوق توسعه ملی اعتبار جذب کنند.

استاندار خراسان جنوبی به اشاره به احداث چهار سد تغذیه مصنوعی در چهار شهرستان مرزی، گفت: برای این تعداد سد که منجر به ذخیره سازی ۱۰ میلیون متر مکعب آب خواهد شد ۴۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و امیدواریم تا پایان دولت شاهد افتتاح این چهار سد باشیم.

معتمدیان گفت: سد سیاهو هشتمین سد استان، بزرگترین سد خاکی خراسان جنوبی و دومین سد از نظر ذخیره سازی حجمی آب در استان است.

وی عنوان کرد: امیدواریم با کمک بخش خصوصی و دولتی اقدامات عملی که برکاتی برای زندگی مردم داشته باشد انجام دهیم.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ حدود ۵۰۰ روستای خراسان جنوبی آبرسانی سیار می شد که در این راستا ۳۷ مجتمع آبرسانی در استان در حال ساخت است.

معتمدیان عنوان کرد: ۳۷ مجتمع آبرسانی استان برای تکمیل به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار و مدت زمان ۱۲ سال نیاز بود اما با توجه به تلاش مسئولان کشوری سال گذشته تفاهم نامه ای برای تکمیل ۳۷ مجتمع در بازه زمانی دو ساله انجام شد.

وی به انرژی های نو و تجدید پذیر در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط استان باید بحث انرژی های نو و تجدید پذیر انجام شود که در این راستا امروز نیروگاه ۵۰ مگاواتی با اعتبار ۱۲۲۴ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در مورد نیروگاه های خورشیدی نیز با توجه به جذب سرمایه گذار مقرر شده ۱۰ هزار پنل خورشیدی با هدف ایجاد درآمد در استان فعال شود.

معتمدیان از سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه طی روزهای آینده به خراسان جنوبی خبر داد.

وی بیان کرد: نیروگاه حرارتی زغال سنگ طبس که سال گذشته آغاز شده منجر به ایجاد شغل برای ۵ هزار نفر خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی در مورد افتتاح پروژه آبرسانی به ۱۵ روستای استان که امروز افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: ۵۰ روستای استان در برنامه آبرسانی پایدار است که ان شاءالله تا پایان این دولت انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1613895
ارسال نظر
نظرات