شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 21:29 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1614011

خاکستر شایعات در چشم خائیز کهگیلویه/ از گاف بزرگ رسانه سعودی تا دروغ کارشناس بی بی سی فارسی+تصاویر

خاکستر شایعات در چشم خائیز کهگیلویه/ از گاف بزرگ رسانه سعودی تا دروغ کارشناس بی بی سی فارسی+تصاویر
رسانه سعودی ایران اینترنشنال با انتشار توئیتی گاف بزرگی در خصوص آتش سوزی کوه خائیز کهگیلویه داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح زاگرس آتش سوزی مراتع و جنگل های کهگیلویه و بویراحمد در هفته اخیر به تیتر یک رسانه های استانی و حتی کشوری و بین المللی تبدیل شده است.


در این میان برخی رسانه های با سوابق مشخص، به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند و با انتشار اخبار ضد و نقیض به دنبال اهداف خود هستند.

ایران اینترنشنال که رسانه مورد حمایت آل سعود است و سابقه ننگینی در خصوص انتشار اخبار و اتفاقات داخل ایران دارد در توئیتی با اشاره به آتش سوزی های منطقه حفاظت شده خائیز شهرستان کهگیلویه و نبود بالگرد جهت اطفا حریق به غیبت نیروهای امدادی اشاره کرده است و در متن این توییت به گونه ای به این موضوع پرداخت کرده که مخاطب فکر میکند این اتش سوزی ها پس از سه روز هیچ گونه اهمیتی برای مسئولین مربوطه نداشته است این در صورتی است که از لحظات اولیه نیروهای امدادی پای کار بوده اند و شبانه روز مشغول خاموش کردن آتش هستند.

این در حالی است که نیروهای امدادی و مردمی از لحظات اولیه آتش سوزی در منطقه مورد نظر حضور داشتند و بالگردها نیز از صبح روز جمعه نهم خرداد ( آتش سوزی ساعات اولیه شب در روز پنج شنبه 8 خرداد آغاز شد) در منطقه آتش سوزی حضور داشتند و عملیات انتقال نیروها و اطفای حریق را انجام می دادند.

سیر تا پیاز ماجرای فرار گله گراز ها در کهگیلویه و بویراحمد/فیلمی از مزارع لنده که به نام خائیز کهگیلویه منتشر شد+تصاویر

انتشار فیلمی که در آن ادعا شده بود گله ای از گراز ها از آتش سوزی کوه های خائیز در شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت فرار می کنند بازتاب زیادی در رسانه ها و فضای مجازی داشت اما اصل ماجرا خلاف آن چیزی است که در رسانه ها منتشر شد. صبح زاگرس؛ در روزهای گذشته کلیپی در فضای مجازی و برخی رسانه ها منتشر شد که در آن ادعا شده بود گله ای از گراز ها از آتش سوزی کوه های خائیز در شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت فرار می کنند.

این خبر نه تنها در برخی خبرگزاری های رسمی  و رسانه ها بلکه در خروجی روابط عمومی محیط زیست استان همچنین منتشر شد.

در این خبر  بیان شد گله ای از گراز  در منطقه خائیز دهدشت به دلیل آتش سوزی به منطقه ای دیگر در حال فرار هستند، اما این فیلم مربوط به قبل از آتش سوزی و در منطقه چهارراه آل طیب شهرستان لنده بوده است.

در برخی اخبار منتشر شده ادعا شده بود این فیلم توسط یک محیط بان فیلمبرداری شده است در صورتی که این فیلم توسط یک کشاورز گرفته شده است و اولین بار برای این پایگاه خبری ارسال کرد و روز گذشته منتشر شد.

همچنین این خبر در صفحات مجازی زیادی بازنشر داده شد و یکی از کسانی که این فیلم را منتشر کرد جواد حیدریان خبرنگار کهگیلویه و بویراحمدی است که گفته می شود در حوزه محیط زیست فعالیت می کند و با برخی از شبکه های بیگانه نظیر بی بی سی فارسی همکاری دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614011
ارسال نظر
نظرات