شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1399/03/11 شناسه خبر: 1614175
یک بام و دو هوا؛

سلبریتی‌های سینه‌چاک دیروز آتش‌سوزی استرالیا؛ خاموش امروز آتش‌سوزی‌های زاگرس

سلبریتی‌های سینه‌چاک دیروز آتش‌سوزی استرالیا؛ خاموش امروز آتش‌سوزی‌های زاگرس
اینکه چرا سلبریتی‌ها نسبت به آتش‌سوزی‌های زاگرس بی‌تفاوت هستند جای تامل دارد، کسانی که عزادار اتفاقات ریز و درشت گوشه گوشه جهان می‌شوند، این بار در برابر صحنه‌های تلخ زاگرس بی‌خیال، در سکوت به نظاره نشسته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، در کوه خائیز، فقط خائیز نبود که سوخت، بلکه تمام حیواناتی که در این مسافت زندگی می کردند سوخته اند، تصاویر دردناک جزغاله شدن حیوانات کوچک و بزرگ در این آتش سوزی دل هر انسانی را به درد می آورد، جوجه هایی که در تخم از شدت گرمای آتش سوزی سوخته بودند.

سنجابی که برای فرار از آتش سوزی کوه خائیز روی یک سنگ ایستاده بود اما آتش تمام اطرافش را گرفته بود و این سنجاب نیز قربانی این آتش شد.

باید یگوییم برای کدام یک باید گریست، برای این حیوانات که اینگونه  آتش گرفتند و از بین رفتند یا برای جنگل ها و مراتعی که در بهار زیباترین صحنه ها را به نمایش می گذاشتند یا برای  درختان بلوط و درختان سبزی که ایستاده زغال می شدند، برای کدام یک باید گریست، گونه های گیاهی که به صورت سبز سوختند و از بین رفتند و دیگر سبز نمی شوند یا برای کوه سرسبزی که امروز به کوه سیاه تبدیل شده است.

چند ماه قبل شاهد آتش سوزی کوه های کشور استرالیا بودیم، آتش سوزی که ده ها روز به طول انجامید و میلیون ها حیوان در آن از بین رفتند و این آتش سوزی باعث شد که سلبریتی های مختلف  به آن واکنش نشان دهند و با آن ها همدردی کردند.

پرداختن سلبریتی ها در کشورهای مختلف باعث می شد که مسئولان برای خاموش کردن آن تلاش بیشتری داشته باشند، اما اکنون بیش از دو هفته است جنگل های استان کهگیلویه و بویراحمد در آتش می سوزد و تاکنون هیچ یک از سینه چاک های کوالاهای استرالیا به آتش سوزی های خامی و خائیز در جنگل های زاگرس  واکنش نشان نداده است.

سلبریتی هایی که برای آتش استرالیا با فلیم ها و عکس های مختلف هم دردی شان را اعلام کردند اکنون سنجاب خشک شده، تخم های پخته شده و پرنده های آتش گرفته کوه خائیز استان کهگیلویه و بویراحمد را نمی بینند.

کوه خائیز استان کهگیلویه و بویراحمد زیشتگاه جانوران و گونه های کیاهی مختلفی بود، اما اکنون به منطقه ای پر از سیاهی تبدیل شده است.

اینکه چرا سلبریتی ها به این آتش سوزی بی تفاوت هستند جای تامل دارد، کسانی که وقتی اتفاقی در گوشه ای از این جهان رخ می دهد خود را عزادار می دانند اما این بار هم که به نظر می رسد منفعتی در پرداختن به این موضوع ندارند بی خیال هستند و سکوت در پیش گرفته اند.

صفحات مجازی سلبریتی های منفعت طلب خالی از همدردی با جنگل های زاگرس است، جنگل هایی که حدود 10 روز است در آتش می سوزند.

در ادامه واکنش سلبریتی های کشور را به آتش سوزی کوه های استرالیا می بینید اما نسبت به کوه خائیز کهگیلویه و بویراحمد بی تفاوت بوده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614175
ارسال نظر
نظرات