شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:52 منتشر شده در مورخ: 1399/03/11 شناسه خبر: 1614263

ترامپ نشست سران گروه ۷ را به تعویق انداخت

ترامپ نشست سران گروه ۷ را به تعویق انداخت
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد نشست اقتصادهای بزرگ جهان موسوم به گروه هفت را که قرار بود ماه آینده برگزار شود به ماه سپتامبر یا بعد از آن موکول کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بیزینس تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (شنبه) اظهار داشت که نشست سران گروه هفت را که قرار بود ماه آینده برگزار شود به ماه سپتامبر یا بعد از آن موکول کرده است.

وی همچنین اعلام کرد که سران کشورهایی مانند استرالیا، روسیه، کره جنوبی و هند را به لیست افراد دعوت شده برای شرکت در این اجلاس خواهد افزود.
 
ترامپ در گفت وگو با خبرنگاران هنگام بازگشت به واشنگتن از کیپ کاناورال در فلوریدا گفت: گروه هفت که اعضای آن پیشرفته‌ترین اقتصادهای جهان هستند، در قالب فعلی خود «گروهی بسیار منسوخ از کشورها» است.
 
ترامپ گفت: من این اجلاس را به تعویق می‌اندازم زیرا فکر نمی‌کنم که گروه هفت، به درستی بیانگر اتفاقاتی باشد که در جهان رخ می‌دهند.
 
بنا بر این گزارش، مشخص نیست که آیا تمایل ترامپ برای دعوت از کشورهای دیگر به این اجلاس، تلاشی برای گسترش دائمی گروه هفت باشد. در چندین اظهار نظر قبلی، وی پیشنهاد داده بود که با توجه به اهمیت استراتژیک جهانی روسیه، این کشور به گروه هفت اضافه شود.
 
سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرد که ترامپ می‌خواهد کشورهای شرکت کننده در این اجلاس درباره چین بحث و گفتگو کنند.
 
ترامپ به دلیل رسیدگی به شیوع ویروس کرونا، که از چین آغاز شد، به پکن انتقادات شدیدی را وارد کرده است و روز جمعه نیز به دولت خود دستور داد تا امتیاز ویژه آمریکا برای تجارت با هنگ کنگ را به تلافی تصمیم چین برای تحمیل یک قانون جدید امنیتی در این شهر، از بین ببرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1614263
ارسال نظر
نظرات