شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:07 منتشر شده در مورخ: 1399/03/11 شناسه خبر: 1614284

انتقاد دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از بی‌توجهی به جنگل‌های زاگرس

انتقاد دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از بی‌توجهی به جنگل‌های زاگرس
محسن رضایی با انتقاد از بی توجهی به سیاست‌های کلی محیط زیست، خاطرنشان کرد: شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه های طبیعت ایران نمی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از بی توجهی به سیاست‌های کلی محیط زیست، بیان کرد: شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه های طبیعت ایران نمی شد.

محسن رضایی با انتقاد از بی توجهی به سیاست‌های کلی محیط زیست، در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: امسال هم درختان بلوط و حیوانات طبیعت بی نظیر زاگرس در آتش بی مسئولیتی جان دادند و سوختند! شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه های طبیعت ایران نمی شد!
 
 
این در حالی است که به محیط زیست تا آن‌حد توجه وجود دارد که رهبر انقلاب برای «محیط زیست»، با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی تعیین و ابلاغ فرموده‌اند.
 
 
اولین بند سیاست‌های کلی محیط زیست چنین است: «مدیریت جامع، هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی (از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست‌بوم به‌ویژه با افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی.» اما متولیان امر دقیقاً خلاف این‌ بند و رویکرد این‌ سیاست‌ها عمل می‌کنند و برخی با بی‌تفاوتی به آتشی نگاه می‌کنند که بخش‌های وسیعی از جنگل‌های این‌ سرزمین را خاکستر می‌کند.
 
 
گفتنی است در روزهای اخیر بیش از 1200 هکتار از جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد طعمه حریق شد و آتش سوزی در کوه های خائیز کهگیلویه و دیل گچساران همچنان ادامه دارد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1614284
ارسال نظر
نظرات