شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:54 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614352
با هدف افزایش بهره وری بخش حمل و نقل جاده ای؛

646 دستگاه ناوگان باری در سیستان و بلوچستان نوسازی می شود

646 دستگاه ناوگان باری در سیستان و بلوچستان نوسازی می شود
تیمور باقری،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت:646 دستگاه ناوگان باری در سیستان و بلوچستان با هدف افزایش بهره وری بخش حمل و نقل جاده ای نوسازی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ افزایش مصرف سوخت، بالا بودن هزینه نگهداری و تعمیرات ناوگان فرسوده، خسارت به زیرساخت‌های جاده‌ای کشور و آلودگی محیط زیست از جمله معایب حضور ناوگان فرسوده در سیستم حمل و نقل جاده‌ای است که این مهم می طلبد تا برای رفع معضلات موجود اقدام به نوسازی آنها صورت گیرد.

در همین راستا تیمور باقری،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: با هدف افزایش بهره وری بخش حمل و نقل جاده ای کالا طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل باری برون شهری توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: این طرح از سوم خرداد ماه جاری اجرایی شد و متقاضیان می توانند با ورود به سامانه www.rmto.ir در این طرح ثبت نام کنند.


معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: تعداد 646 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی باری بالای 25 سال این استان مشمول طرح نوسازی است.

وی خاطر نشان کرد: ذینفعان طرح مذکور شامل شرکت‌های تولیدکننده داخلی خودروهای سنگین، شرکت‌های حمل‌ و نقل توانمند دارای مجوز از سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، شرکت‌های وارد کننده کامیون‌های سنگین دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مالکین حقیقی و حقوقی کامیون‌های فرسوده واجد شرایط می‌شود.

تیموری گفت: در حال حاضر تعداد کل ناوگان باری فعال استان 6 هزار و680 دستگاه با متوسط عمر 13 و نیم سال می باشد که معادل 10 درصد آن مشمول طرح نوسازی می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614352
ارسال نظر
نظرات