شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:20 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614370
مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان خبر داد:

نمونه گیری از 2 هزار و 600 مجرم سابقه دار در سیستان و بلوچستان

نمونه گیری از 2 هزار و 600 مجرم سابقه دار در سیستان و بلوچستان
رضا عبدی گفت: در 2 سال اخیر از 2 هزار و 600 زندانی و مجرم سابقه دار نمونه گیری شد که اطلاعات ژنتیک آن ها به مرور در بانک هویت ژنتیک ثبت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا عبدی مدیرکل پزشکی سیستان و بلوچستان به خبرنگار عصرهامون، گفت: بانک هویت ژنتیک برای پیشگیری از وقوع جرم، در سراسر کشور راه اندازی شده است که در این راستا اطلاعات و کد ژنتیکی افرادی که میزان وقوع جرم در آن ها بیشتر است در این سامانه ثبت می شود.

وی بیان کرد: بر اساس آمار، تکرار جرم در میان برخی زندانیان بیشتر است که پس از آزادی از زندان ممکن است مرتکب جرم شوند، به همین دلیل از زندانیانی که تکرار جرم در آن ها بیشتر است نمونه گیری و این کدهای ژنتیکی در بانک مرکزی هویت ژنتیک سراسری ثبت می شود.

به گفته این مقام مسئول، بر اساس اطلاعات ثبت شده در بانک هر گاه جرمی رخ دهد با آثار باقی مانده از مجرم در محل وقوع جرم، اگر مجرم سابقه دار باشد به سرعت می توان او را شناسایی کرد که این اقدام نقش زیادی در کاهش وقوع جرم خواهد داشت.

 مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان ادامه داد: برخی از آثار باقی مانده از مجرمان در محل وقوع جرم شامل ته سیگار، لکه بزاق، لکه خون و ... بررسی و با اطلاعات ثبت شده در بانک هویت ژنتیک مطابقت داده می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614370
ارسال نظر
نظرات