شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614375
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

امام خمینی(ره) احیاء گر اسلام ناب محمدی(ص) بود/ توجه به قیام ۱۵ خرداد از تأکیدات حضرت امام(ره) بود

امام خمینی(ره) احیاء گر اسلام ناب محمدی(ص) بود/ توجه به قیام ۱۵ خرداد از تأکیدات حضرت امام(ره) بود
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به تقارن رحلت حضرت امام(ره) با قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: نباید گذاشت این حماسه به فراموشی سپرده شود چراکه از تأکیدات امام خمینی(ره) هم نیز بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام صفر قربانپور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به رحلت حضرت امام(ره) گفت: امام خمینی(ره) احیاء گر اسلام ناب محمدی(ص) بودند و اسلام را در چارچوب دستورات و احکامی که از قبل وجود داشت به طور عملیاتی روی کار آوردند.

وی با بیان اینکه امروز در کشورهای اطراف آسیبی که به اسلام ناب محمدی وارد کردند را به وضوح مشاهده می کنیم، افزود: امام اسلام ناب محمدی را عرضه و با این بنیان گذاری کار جدیدی در نظام عالم بنا کرد و با استقرار مردم سالاری دینی دنیای غرب و شرق را به چالش کشاند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: امام خمینی(ره) یک بار دیگر آرمان های اصلی پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) را زنده کرد و شعار نجات دهندگی اسلام را به عینیت رساند.

وی اظهار داشت: امروز فقدان حضرت امام(ره) بیشتر از این جهت برای ما سنگین است که عزیز و بزرگواری همچون امام(ره) که اندیشه ناب خود را از سرچشمه اسلام گرفته را از دست داده ایم.

قربانپور با اشاره به اهمیت قیام ۱۵ خرداد و ضرورت بازخوانی این حماسه بیان کرد: اصل ۱۴ و ۱۵ خرداد نکته دیگری است که باید کار تبیینی بر روی این مسئله انجام شود و نباید گذاشت این حماسه به فراموشی سپرده شود چراکه از تأکیدات امام خمینی(ره) هم نیز بوده است.

وی ادامه داد: زمانی که شاه و حکومت پهلوی در پی این بود که ۱۵ خرداد فراموش شود حضرت امام(ره) این روز را به عنوان بستر انقلاب اسلامی اعلام کردند و عزای عمومی هم بدین جهت اعلام شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه دفاع از ۱۵ خرداد و زنده نگه داشتن حماسه ۱۵ خرداد و یاد شهدای گرانقدر این حماسه که اکثر آنها هم گمنام هستند کار بزرگ و ارزشمند امام(ره) بود که در طول دوران حیات به آن تأکید داشت،گفت: مقدرات خداوند متعال به گونه ای رقم خورد که رحلت این بزرگوار یک روز قبل از حماسه ۱۵ خرداد باشد که کنار هم قرار گرفتن این دو روز یادآور نکات ارزشمندی است که باید به درستی تبیین شود.

وی در خصوص انتخاب مقام معظم رهبری به ولایت فقیه بیان کرد: امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که بی نظیر ترین شخصیت دنیای اسلام بر جامعه اسلامی قرار گرفته و با توجه به رهنمودهای راهگشا و ارزشمند ایشان این موضوع در دنیای غیر اسلام هم نمود فراوانی داشته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: ایستادگی در برابر استکبار جهانی،خیرخواهی ملت ایران و امت اسلامی، توجه به مسائل انقلابی و عینیت بخشیدن به مسائل جوانان و زنان و سایر اقشار جامعه از مهمترین ویژگی های شخصیتی مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به برنامه های سالجاری در این خصوص گفت: اگرچه امسال به دلیل شرایط کرونایی از حضور جمعیت در کنار مرقد مطهر امام(ره) بی بهره مانده ایم اما همه گوش جان به بیانات ارزشمند و نورانی مقام معظم رهبری می دهیم و قطعا رهنمودهای ایشان در سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) بسیار موثر و حیاتی خواهد بود.

قربانپوردر پایان خاطر نشان کرد: همچنین در مرکز استان نشستی بصیرتی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در خصوص تبیین اندیشه و شخصیت امام خمینی(ره) با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی خواهیم داشت که با حضور ائمه جماعات و مدارس علمیه استان نیز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1614375
ارسال نظر
نظرات