شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 11:48 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614396
از سوی کارشناس مسائل مذهبی تشریح شد؛

وهابیت؛ تخریب‌کنندگان قبر ائمه اطهار(ع)، گسترش‌دهندگان مراکز فساد

وهابیت؛ تخریب‌کنندگان قبر ائمه اطهار(ع)، گسترش‌دهندگان مراکز فساد
حجت الاسلام علی صغیرا گفت: وهابیت به بهانه های واهی قبر ائمه اطهار(ع) را تخریب می کنند اما مراکز فساد را روز به روز در عربستان گسترش می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی صغیرا در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص جنایت وهابیت در هشتم شوال اظهار کرد: وهابیت ریشه ای در صدر اسلام ندارد؛ آن را شخصی به نام ابن تیمیه در سال 661 هجری قمری متولد می شود و بعد از مدتی این افکار انحرافی را به اسم اسلام تبلیغ می کند.

کارشناس مسائل مذهبی گفت: بدعت وجود قبر و بارگاه، قائل بودن تجمس خدواند و حرام اعلام کردن جشن و سرور برا میلاد پیامبر (ص)، اعلام کردن تعداد زیادی از حلال های خدا حرام و حرام ها را حلال، از جمله خرافات بودن افکار وهابیت است.

وی افزود: قبرستان بقیع حتی قبل از اسلام دارای قبر های متعددی بوده است و زمان پیامبر (ص) و خلفا این بقعه ها وجود داشته است و حتی خلفااین بقاع را خراب نکردند.

حجت الاسلام صغیرا با بیان اینکه ابن تیمیه در تبلیغ کار انحرافی موفق نشد، تصریح کرد: پس از مرگ ابن تیمیه، حدود سال 1011 هجری قمری، محمد بن عبدالوهاب متولد می شود و او هم شروع به تبلغ افکار انحرافی ابن تیمیه می کند.

وی اضافه کرد: آن ها در حجاز که شهر متولد اسلام است شیعیان را شهید و به کربلا حمله می کنند، نقل است که در این حمله بیش از 7 هزار شیعه را به شهادت می رسانند و به ضریح امام حسین (ع) جسارت و بعد از آن به نجف حمله می کنند که نجف توسط شیعیان شکست می خوردند.

مدرس حوزه و دانشگاه با توضیح اینکه وهابیت قصد تخریب قبر حضرت محمد (ص) را هم داشت اما علمای مسلمان آن ها را تهدید به جهاد کردند، بیان کرد: وهابیت پس از تهدید علما، ترسیدن و قبر حضرت محمد (ص) را تخریب نکردند؛ وهابیت با خشونت راه مبارزه با روش های اسلامی را در بر گرفته بود و حتی تخریب کعبه را هم در نظر داشتند.

وی خاطر نشان کرد: وهابیت به بهانه های واهی قبر ائمه اطهار (ع) را تخریب می کنند اما مراکز فساد را روز به روز در عربستان گسترش می دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614396
ارسال نظر
نظرات